Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 12:53

15 Temmuz, Sakarya’da etkinliklerle anılacak

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, 15 Temmuz 2016 gecesi teşebbüs edilen hain darbe girişiminin bastırılmasının üzerinden yedi yıl geçmesine rağmen unutulmadığını belirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2024 16:20
15 Temmuz, Sakarya’da etkinliklerle anılacak

İnci, "Biz dernek yönetimi ve halkın el ele iş birliği ile hem 15 Temmuz'u hem de tüm darbeleri reddediyoruz. Unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz şehitlerine rahmet diliyorum, gazilerimize sağlıklı yaşamlar temenni ediyorum," dedi.

 

Geniş Program Yapılacak

Ali İnci, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının bu yıl 7. sene-i devriyesinde geniş bir program ile anılacağını bildirdi. İlk program 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlayacak. 252 genç, 15 Temmuz şehitlerinin adını taşıyan tişörtler giyerek sahne alacak. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından, o geceye ait olaylar sergilenecek ve konuşmalar yapılacak.

 

Valilikte Devam Edecek

İlk programın tamamlanmasının ardından, o gece Türkiye'de tek işgal edilmek istenen ancak başta Ali İnci ve Sakaryalıların ortak hareketi ile geri alınan Sakarya Valiliği’nde ikinci program düzenlenecek. Gece saat 00.00’da toplanacak 15 Temmuz Milli İrade Derneği yönetimi ve halk, Valilik çevresinde yürüyüş yaparak hainlerin teslim alınmasını sembolize edecek.

 

Sürpriz Yapıldı

15 Temmuz Milli İrade Derneği yöneticilerinin kahvaltılı toplantısında, genel başkan yardımcılarından Mehmet Koç, Ali İnci’ye 15 Temmuz Derneği yönetimini temsilen üzerinde "15 Temmuz" yazılı bir kutu çikolata hediye etti. Genel başkan Ali İnci, çikolatayı kahvaltıda bulunan üyelere ikram etti.

 

15 Temmuz etkinlikleri, Sakarya’da birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla düzenlenen önemli bir anma programı olarak öne çıkıyor. Sakaryalılar, hain darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için bir kez daha bir araya geliyor.

Levent CANDANLevent CANDAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR