Gündem
Giriş Tarihi : 03-09-2021 23:15   Güncelleme : 04-09-2021 10:44

7 gazeteci istifa etmişti: 'Ece Üner' depremine ilişkin ilk açıklama!

Ece Üner’in ‘Ece Üner ile Susma’ adlı programında 7 gazeteci, olayların çarpıtıldığını söyleyerek istifa etmişti. Konuya ilişkin açıklama geldi.

7 gazeteci istifa etmişti: 'Ece Üner' depremine ilişkin ilk açıklama!

Haber programı formatının dışında bir programla ekranlara gelen Ece Üner’in ‘Ece Üner ile Susma’ adlı programında istifa depremi yaşanıyor.

MedyaTava’nın haberine göre 7 gazeteci olayların manipüle edildiğini, reyting uğruna çarpıtıldığını iddia ederek program ekibinden istifa etti. İstifa eden 7 gazetecinin arasında ekibin şefi, deneyimli gazeteci Gökhan Kayış’ın da olduğu öğrenildi.

Kayış en son, kapanan Olay TV’de sabah haberlerini sunuyordu. İstifa eden bir başka isim de yine Olay TV ekibinden muhabir Ayça Özkan oldu.

AÇIKLAMA GELDİ

Ece Üner bugünkü programda iddialara değinmezken, Bloom Medya ise haberle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Bloom Medya olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Ece Üner ile susma Programı hakkında dün bazı haber mecralarında yayınlanan asılsız iddialardan büyük hoşnutsuzluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Programda yer alan konular, içeriğimiz gereği katılan kişilerin kendi iddialarını ve yaşadıklarını yansıtmaktadır. Programımızda hiç bir şekilde manipülasyona yer verilmemektedir. Bu durum zaten gerçek kişi ve olayların yer aldığı programımızın içeriğine ters düşmektedir. Yapılan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını önemle belirtmek isteriz”