Siyaset
Giriş Tarihi : 25-04-2021 18:56   Güncelleme : 25-04-2021 18:59

ABD başkanını bu asılsız iddialarından ötürü KINIYORUZ…!

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BAŞKANI’NIN 1915 ERMENİ OLAYLARI’NA İLİŞKİN “SOYKIRIM” SÖZÜNÜ KULLANMASI TARİHİN AMERİKAN EMPERYALİZMİNİN SİYASİ ÇIKARLARA GÖRE BİR KEZ DAHA KULLANILMASINDAN İBARET OLUP, TARİH VE ULUSLARARASI HUKUK NEZDİNDE HİÇBİR ANLAM TAŞIMAMAKTADIR

ABD başkanını bu asılsız iddialarından ötürü KINIYORUZ…!

Atatürk; nutukta 39 kez "soykırım" iddialarını çürütecek belgeleri ortaya koymuştur.
Ermeni diasporası; "Hitler' in soykırımı Türklerden öğrendiğini" söyleyecek kadar ileri gitmiş, Atatürk ağzından yapılmış sahte mülakat ve beyanlar defalarca çürütüldüğü halde, büyük Ermenistan' hayalinden vazgeçememiştir. Atatürk'ün, eşi Latife hanım ve üç köpek yavrusu ile çektirdiği fotoğraf karesinde tahrifat yaparak, yavruların yerine bağırsağı dışarı çıkmış ermeni çocuk resmi koyacak kadar gerçekleri çarpıtmışlardır. (California üniversitesindeki fotoğraf) Defalarca, "tarafsız heyetler tahkikat yapsın" diyen Atatürk'e, 1925 ve 1927 de iki kez olmak üzere, toplam dokuz kez suikast girişiminde bulunmuşlardır. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen hassas ve akılcı politikalarla bugünlere gelinmişken, ABD başkanının soykırım ifadesi ancak ve ancak ABD nin emperyalist sömürü düzenini egemen kılma araçlarından başka bir şey değildir.
ABD başkanının veya herhangi bir ülke yöneticisinin bu konu hakkında yaptığı herhangi bir yorumun ya da beyan ettiği herhangi bir fikrin en ufak bir önemi yoktur. ABD başkanını bu asılsız iddialarından ötürü KINIYORUZ…!
 
CHP ADAPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞI
AYŞE FÜSUN ÇETİN