Gündem
Giriş Tarihi : 10-09-2021 19:06   Güncelleme : 15-09-2021 01:46

Abidin Birinci dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Adapazarı’nın tanınmış mali müşavirlerinden, Saadet Partisi’nin Adapazarı eski İlçe Başkanı, Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Birinci’nin ağabeyi Abidin Birinci hayata veda etti.

Abidin Birinci dualarla son yolculuğuna uğurlandı

MİLLİ GÖRÜŞ CAMİASINDA ACI KAYIP

Saadet Partisi eski Adapazarı İlçe Başkanı Abidin Birinci önceki gün akşam saatlerinde geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı hastanede vefat etti. 63 yaşında kalbine yenilerek hayata veda eden Birinci’nin vefatı millî görüş camiası ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

ACI HABERİ CANLI YAYINDA ALDI

Merhum Abidin Birinci’nin kardeşi gazeteci Sabahattin Birinci, Hür FM ve Fısıltı Haberleri ortak canlı yayınında program sunarken acı haber kendisine iletildi. Ağabeyinin ölümü ile sarsılan Sabahattin Birinci, programı yarıda bırakmak zorunda kaldı.

‘Aşı ve test zorunluluğu’ konusunda konukları ile programdayken ağabeyini kaybettiği haberi alan Sabahattin Birinci, programı yardımcısına devrederek hastaneye koştu. Ağabey acısı yaşayan Sabahattin Birinci, kederli anında kendisi yalnız bırakmayan teşkilat mensupları ve dostlarına teşekkür etti.

TOPRAĞA VERİLDİ

Abidin Birinci’nin cenazesi bugün öğle vakti Adapazarı Karaağaçdibi İhsaniye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Emirdağ Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  • ABİDİN BİRİNCİ'nin Sevgi dolu kalbinin güzelliği Cenazesine de yansını, Sevenleri BİRİNCİ'in son yolculuğunda da yalnız bırakmadı.

Abidin Birinci'nin Cenaze Namazının ardından, Emirdağ mezarlığında dualarla defnedildi.

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN LİNK TIKLAYINIZ..

https://www.facebook.com/fisiltihaberleri/videos/817919792211802

Abidin Birinci'nin Cenaze Namazı İhsaniye Camiinde kılınarak, Emirdağ mezarlığında Defin ardından, Adem Şener Hoca ve Hafızların kur'an tilaveti ve duaları ile son buldu.

VİDEO LİNKhttps://www.facebook.com/fisiltihaberleri/videos/173569081565841

Abidin Birinci’nin cenazesine; Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti eski Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin ve partililer, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, iş adamları ve çok sayıda seveni katıldı.

Merhum Abidin Birinci’ye Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. 

FISILTI HABERLERİ, EKİBİ,