Gündem
Giriş Tarihi : 03-09-2021 20:36   Güncelleme : 04-09-2021 10:45

Adapazarı Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık Aşure İkram Etti

Muhtar Mustafa Çalık; Gelenek Hale Getirdiğimiz, her yıl olduğu gibi bu yılda Aşuremizi Cuma namazı çıkışı 17 Ağustos camisi önünde ve tüm Camilerimizde dağıtımını yaptık dedi..

Adapazarı Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık Aşure İkram Etti

Adapazarı Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık tarafından gerçekleştirilen etkinlik Karaman halkının büyük beğenisini kazandı.

Mustafa Çalık; Bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım, şükrün ve birlikteliğin simgesi olan aşure geleneğini yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Vatandaşların muharrem ayını kutlayan Başkan Özdemir, 20 bin kişilik aşure hazırladıklarını dile getirerek,

Aşure geleneğinin amacı aslında birlik ve beraberliği tesis etmek, toplumsal kaynaşmaya vesile olmaktır.

Bizde bu manada bu programımız geleneksileştirdik ve her yıl aşure hazırlayıp karaman halkı ve misafirlerimizle paylaşıyoruz.

Bu vesile karaman halkımızın Muharrem ayını tebrik ediyorum dedi.

Çalık; Davetimize icabet eden Sakarya MHP Basın Sözcüsü Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ve İl Emniyet Müdürü Fatih kaya ve il Müftüsü Hasan Başiş ve M H P.il Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İlce Müftüsü Hamit Albayrak ve Adapazarı Belediye Başkan yardımcısı Yusuf özden AdapazarI zabıta Müd Ersin kıroğlu ve Halk Eğitim Müdürü Eyüp yazıcı, Meclis üyeleri, arkadaşlarım ve değerli Hocalarım iştirak etmiştir.

Ya Nasıp Seneye Afiyetler Olsun Tüm İslam Aleminin Cuma Günü mübarek olsun..