Siyaset
Giriş Tarihi : 10-03-2021 15:04   Güncelleme : 10-03-2021 15:06

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI İKİ FARKLI İŞİ Mİ YÜRÜTÜYOR?

Sakarya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yapan Yasemin Turan’ın, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı olmasıyla ilgili, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsa Şahinoğlu, “Sn. Turan, konuya açıklık getirmeli ve hangi görevi yaptığını söylemelidir” dedi.

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI İKİ FARKLI İŞİ Mİ YÜRÜTÜYOR?

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına gelen Yasemin Turan, Sakarya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yardımcısı Vekili olarak, İl Müdürlüğü’nün sitesinde yer almakta. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Turan’ın bu durumu ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsa Şahinoğlu bir açıklama yaptı.

“İL MÜDÜR YARDIMCISI VEKİLİ OLARAK GÖRÜNMEKTE”

Turan’ın hangi görevi yaptığını açıklamasını isteyen Şahinoğlu, “Ne yazık ki alışık olduğumuz bir durumla karşı karşıyayız. Devletin önemli kurumlarında görev yapan isimlerinin AK Parti teşkilatlarının yönetici kadrolarında yer almasını neredeyse olağan karşılayacak duruma geldik. AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan Yasemin Turan da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün sitesinde İl Müdür Yardımcısı Vekili olarak görünmekte. Her iki görevde de yer alan Sn. Yasemin Turan, konuya bir açıklık getirmeli ve hangi görevi üstlendiğini söylemelidir. Eğer İl Müdürü Yardımcısı ise Başkanlık görevinden ayrılmalıdır. Devlet memuriyet görevi sonlanmış ise internet sayfası neden güncellenmedi?" dedi.