Açılış, Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan dua ile başladı. Başkan Dinç, kurdeleyi keserek işletmenin resmi açılışını gerçekleştirdi. Törende bir konuşma yapan Başkan Dinç, Erenler ilçesine yatırımcıları beklediklerini belirtti. Dinç, "Yatırımcı kardeşlerimizi Erenler ilçemize bekliyoruz. Sosyal donatılar için yatırım yapacak yatırımcıları bekliyoruz. Biz Erenler'e hizmet yapacağız; otel, okul, hastane getireceğiz. Birileri hayır yapamazsınız diyor, yani bizi engellemeye çalışıyor. Ama biz halkımızdan aldığımız güçle bu hizmete geldik, engellemelere karşı dik duracağız ve yapacağız. Bu süreçte hepiniz yanımızda olun" dedi.

Akın Tatlıcı'm, 15 çeşit tulumba tatlısı, 10 farklı tatlı çeşidi, pasta çeşitleri ve dondurma seçenekleriyle müşterilerine hizmet veriyor. İşletme sahibi Rıdvan Akın, açılışa katılan tüm misafirlere teşekkür ederek, "Tüm tatlı çeşitlerimizle misafirlerimizi bekliyoruz. Açılışımıza katılan başta Başkanımız Şenol Dinç ve hocalarımız olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ederim" dedi.

Bu yeni işletme 28 yıllık deneyiyle; dondurma pasta ve diğer tatlı çeşitlerini geliştirerek, yeni vizyon ve lezzet farkıyla tatlı severlere farklı tatlar deneyimleme fırsatı sunacak.