Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 11-04-2021 16:40   Güncelleme : 12-04-2021 12:09

Akıncı Şelalesi, Geyve’den Bir Başka Güzellik.

Marmara Bölgesinin meyve ve sebze deposu Geyve ilçesi, doğal güzellikleriyle de vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Akıncı Şelalesi, Geyve’den Bir Başka Güzellik.

Doğa her zaman güzellikleriyle insanı kendisine hayran bırakır. Şelaleler doğanın en gösterişli ve en görkemli güzelliklerinden biridir. İnsanlar bu muhteşem şelaleleri yakından görmek için kilometrelerce yol yürüyebilir.

ZENGİN BİTKİ ÖRTÜSÜ

Geyve Boğazında doğal ormanlık dokusunda buz gibi suyu ile doğaseverlerin akınına uğrayan Doğançay şelalesinden sonra Akıncı Mahallesinde Beşiktaş Deresi üzerindeki Akıncı Şelalesi de doğal bitki örtüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Doğa tutkunlarının yanı sıra fotoğraf meraklılarını da cezbeden Akıncı Şelalesi , yeşilin ve mavinin her tonunu bünyesinde barındıran manzarasıyla adeta doğal stüdyo imkanı da sağlıyor.

TADINI ÇIKARDILAR

Geyve ilçesine 13, Sakarya il merkezine 20 km uzaklıktaki Akıncı Şelalesi , el değmemiş doğası, bitki örtüsü ve küçük şelaleleriyle zengin özellikleri bünyesinde barındırıyor.Her mevsim ayrı bir güzellik sunan Akıncı Şelalesi sıcaklıkların artmasıyla serin yerler arayan doğa severleri buz gibi suyu ve doğal güzelliğiyle serinletiyor.Şelale de muhteşem doğanın tadını çıkaran doğa severler, bölgede yürüyüş yapıp bol bol fotoğraf çekerek zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor.

GEYVE BOĞAZI AKINCI KÖYÜNDE BİRBİRİNDEN GÜZEL 25 ŞELALE BULUNMAKTADIR. BU ŞELALELERİN EN ÜNLÜSÜ YANINA ARABA İLE GİDİLEBİLİNEN, ŞEHİR MERKEZİNE SADECE 21 KM. MESAFEDE SARP DERESİ ÜZERİNDE BULUNAN ŞEHİT ÇOBAN ŞELALESİDİR

HABER ; Aslı KILIÇ, Rukiye KESKİN, Tülay AYDIN, 

Bizlere Ev Sahipliği Yapan Değerli  Kamuran TAN  Ve Ahmet ŞEN'e Fısıltı HABERLERİ  Ekibi olarak TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

EV SAHİPLERİ,

Kamuran TAN  (Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı, )

Ahmet ŞEN, (Pamukova Saadet Partisi Meclis Üyesi, )

 

İNTERNET NET ÇEKMEDİĞİNDEN CANLI YAYIN KRİSTALLAŞMALAR OLMUŞTUR.