Siyaset
Giriş Tarihi : 30-10-2020 07:43

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN 97. YIL TÖRENİ…

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümü sebebiyle düzenlenen, Atatürkçü düşünce derneği’nin ev sahipliğini yaptığı çelenk törenine eğitim-iş sendikası, makina mühendisleri odası, mimarlar odası ve Chp d

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN 97. YIL TÖRENİ…
  • ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN 97. YIL TÖRENİ…

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümü sebebiyle düzenlenen, Atatürkçü düşünce derneği’nin ev sahipliğini yaptığı çelenk törenine eğitim-iş sendikası, makina mühendisleri odası, mimarlar odası ve Chp de katılım gösterdi.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN 97. YIL TÖRENİ…

Cumhuriyet bayramı’nın97. Yıl dönümü sebebiyle düzenlenen, atatürkçü düşünce derneği’nin ev sahipliğini yaptığı çelenk törenine eğitim-iş sendikası, makina mühendisleri odası, mimarlar odası ve chp de katılım gösterdi.

Kurumların ve halkın anıta çiçek ve çelenk sunmalarının ardından, saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Sonrasında, günün anlam ve önemine dair konuşmasını yapan add sakarya şb. Bşk. Aslıhan ateş, meydandaki atatürk anıtının hala eski görüntüsüne kavuşturulmadığını ifade ederek, “bizlr anıtın düzeltilmesini talep ederken, büyükşehir belediyesi sanki burası panayır yeriymiş gibi anıtın yanı başına çaykur ofisini koymaktan çekinmemiş.

Ayıptır, büyük bir saygısızlıktır.” Dedi.

Atatürk ve cumhuriyet değerlerinin önemsizleştirilmeye çalışıldığına şahit oluyoruz diyen ateş; ” yarım ağızla değil, üstü kapalı değil, büyük bir özgüvenle şunu ifade edebilmeliyiz; tam bağımsız, laik, demokratik, hukukun üstünlüğüne dayalı çağdaş türkiye cumhuriyeti vazgeçilmezimizdir.” Diyerek ülke sorunlarının tek kurtuluş reçetesinin atatürkçü düşünce’de olduğuna vurgu yaptı.

Ardından eğitim-iş, makina müh. Ve mimarlar odasının da söz aldığı tören birlik ve beraberlik içinde son buldu.

Vatandaşlar çiçeklerle donatılan anıtın önünde fotoğraf çektirdi.

Fısıltı HABERLERİ Sabahattin BİRİNCİ

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ffisiltihaberleri%2Fposts%2F1636210169919576&width=500" width="500" height="707" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>