Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 14-07-2021 12:59   Güncelleme : 14-07-2021 13:13

Aydıntepe güven tazeledi

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) 3. Olağan Kongresi’nde, yeni yönetim kurulu Zeki Aydıntepe başkanlığında oluştu. Güven tazeleyen Aydıntepe, mesleki sorunların çözümüne ilişkin çalışmaların yanında Sakarya Basın Sitesi inşaatının da hızlandığını belirtti

Aydıntepe güven tazeledi

Oanları FISILTI HABERLERİ CANLI YAYIN da  sevenlerine izletti.

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesindeki Sakarya Gazeteciler Birliği’nin Serdivan Sen Otel’de yapılan 3. Olağan Kongresi’ne üyelerin geniş katılımı sağlandı.

 

 

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

Kongrede divan heyeti, Münir Ali Kara başkanlığında Gürkan Kılıç, Funda Deryaoğlu ve Erol Ulu’dan oluştu. Üyelerin büyük bölümünün yer aldığı kongrede Başkanvekili Müjdat Çetin, 3 yıllık görev süreleri içerisinde yapılan çalışmaları anlatırken, mesleki sorunların giderilmesi ve özellikle internet sitelerinin de bir basın kuruluşu olmasını sağlayacak yasa için düzenlenen çalıştaylara Sakarya’dan SGB olarak katılarak görüş ve önerilerini sunduklarını belirtti.

BASIN SİTESİ

Bunun yanında tasarruf genelgesi ile gazete aboneliği ve basın kuruluşlarına ilan- reklam verilmesi kısıtlamasının önüne geçilmesi için Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nce gerekli çalışmayı yaparak bunu kısmen çözdüklerini ifade eden Çetin, “Mesleğimize yönelik sorunların çözümü konusunda girişimlerimizi sürdürürken, meslektaşlarımızın da sosyal faaliyetlerine önem gösteriyoruz. Meslektaşlarımızın uygun şartlarla konut sahibi olmalarını sağlama adına TOKİ ile yaptığımız işbirliği ile başlayan 159 konutluk projemizde tüm hızıyla sürüyor” dedi.

 

 

Zeki Aydıntepe – SGB Başkanı

TEŞEKKÜR ETTİ

SGB Başkanı Zeki Aydıntepe de kongrede yaptığı konuşmada, birçok ilde olduğu gibi Sakarya’da ilk kez yaptıkları girişim ile konut işini ele aldıklarını ve TOKİ işbirliği ile yapımına başlanan 159 konutun gelecek yıl bu aylarda tamamlanacağını ifade etti. Aydıntepe, “Konut sahibi olunması konusunda bize destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. İnşallah hep birlikte anahtarlarını da sizlere teslim edeceğiz. Bunun yanı sıra yine bir basın merkezi yapma girişimimiz sürüyor. Sosyal aktiviteleriyle örnek olacak projemize karşı da nasıl ki konut işinde engeller çıkarıldıysa yine böyle bir engel var ama bunu da el birliği ile aşarak projemizi destek verenlerle hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Üyelerden söz alan Raif Ugan da, konut işinin gerçekten zor olduğunu belirterek, “Kimsenin yapamadığını yapan birliğimizin yönetimini ve başkanı Zeki Aydıntepe’yi gerçekten kutluyorum. Bizim basın camiamıza sahip çıkıldığını, sorunlarımızın takip edildiğini gördük” diye konuştu.

YÖNETİM KURULU

Tek liste ile yapılan seçimlerde güven tazeleyen Zeki Aydıntepe başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. N. Müjdat Çetin, Salih Yalçıntaş, Ekrem Ürdüç, Ahmet Kaya, İbrahim Çorbacı, Yücel Velioğlu, Betül Balcı ve Engin Arapoğlu’ndan oluştu. Denetim Kurulu’na Metin Işıker, Erhan Tandoğan ve Akın Erden getirildi.

 

KONUT ALANI GEZİLDİ

Kongrenin ardından bir grup üye, Adapazarı Alandüzü’nde yapımı süren evlerin inşaat alanını gezerek çalışmaları yerinde gördü.

SGB Başkanı Zeki Aydıntepe ve Başkanvekili Müjdat Çetin, konutların planı ve teslim süreci ile ilgili bilgi verirken, üyeler yakında ev sahibi olarak oturabilecekleri bölgeyi büyük bir heyecanla inceledi.

https://www.facebook.com/fisiltihaberleri/videos/250840709819971