Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 27-03-2021 11:28   Güncelleme : 27-03-2021 11:34

Başkan BİRİNCİ'nin Berat Kandili Mesajı,

Saadet Partisi İlçe Başkanı Abidin BİRİNCİ Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Yayınladıkları mesajda;?

Başkan BİRİNCİ'nin  Berat Kandili Mesajı,

Kandil geceleri, insanlarımızın ruhunu aydınlatan, manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği çok özel gecelerdir. Mübarek üç ayların sonuncusu, her yıl gelişiyle pek çok güzelliğin yaşandığı rahmet, mağfiret, kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandili?ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden biri olan ?Berat Kandili? ni vesile bilerek kırgınlıklara son vermeli, insanların mutluluğu için dua etmeliyiz.  Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah?ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız.

Bu duygularla Berat Kandili?nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakimiyetine vesile olmasını dileriz. Milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı temenni eder; sevgi ve saygılarımızı sunarız? ifadelerine yer verdiler."