Siyaset
Giriş Tarihi : 29-03-2021 17:28   Güncelleme : 29-03-2021 17:32

Başkan ÇETİN; Cumhuriyeti son nefesimize kadar savunmak namus borcumuzdur!

Atatürk’ün koltuğunda oturanların, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete ve devlete meydan okumalarına papuç bırakmayacağız.

Başkan ÇETİN; Cumhuriyeti son nefesimize kadar savunmak namus borcumuzdur!

Vatanımızı, Atatürk’ün kurduğu devleti ve Atatürk’ün ilan ettiği Cumhuriyeti son nefesimize kadar savunmak namus borcumuzdur!

Enis BERBEROĞLU, Boğaziçi üniversitesi, son olarak GERGERLİOĞLU olayların da yapmış olduğu açıklama ve uygulamalarıyla tanıdığımız TBMM Başkanı Mustafa ŞENTOP’u “Cumhurbaşkanı, İstanbul Sözleşmesi’nden kararname ile çekildiği gibi Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nden de diğer uluslararası anlaşmalardan da çekilebilir” sözlerinden dolayı şiddetle kınıyor ve kendisini devlet ciddiyetiyle konuşmaya çağırıyoruz.

Bu söz ve uygulamalar, yasaların, TBMM’nin ve millet egemeliğinin yok sayılmasıdır.

Devletimizin tapusu olan Lozan’ı yıllardır eleştiren zihniyetin, vites arttırmasına izin vermeyeceğiz.

Boğazların, İstanbul’un, “mavi vatan”ın kilidini açmaktan bahsetmek, başta Gazi Meclis’in başkanı olmak üzere, hiç bir yurttaşın diline yakışmaz.

Bu sözler bizce gafletin, dalaletin ve Cumhuriyet karşıtlığının geldiği boyutun açık göstergesidir

Atatürk’ün koltuğunda oturanların, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete ve devlete meydan okumalarına papuç bırakmayacağız.

Gazi Meclis’in Başkanı’nın dili, Lozan’da hezimete uğrayanlarla aynı olmamalıdır. TBMM Başkanı’nı tarihten ders çıkarmaya; tarihte emperyalizmi ilk kez yenilgiye uğratarak bağımsızlığını kazanan ve tüm mazlum uluslara örnek oluşturan Cumhuriyetimizin değerlerine ve milli egemenliğe sahip çıkmaya ve saygılı olmaya davet ediyoruz..

Yasamanın başındaki yasa tanımaz ŞENTOP un 53 kişiden oluştuğu söylenen danışman ordusuyla ya bir an önce bulunduğu konumun hakkını veren bir yönetim anlayışı sergilemeye yada istifa etmeye davet ediyoruz.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ olarak Atatürk’ün kurtardığı vatanımızı, Atatürk’ün kurduğu devletimizi, sınırlarını ve Atatürk’ün ilan ettiği Cumhuriyeti son nefesimize kadar savunacağız.

CHP ADAPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞI
AYŞE FÜSÜN ÇETİN