Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 22-02-2021 09:57   Güncelleme : 23-02-2021 19:05

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU!

MTB Şampiyonalarının Yapıldığı Sakarya, Sakarya Merkez ve Korucuk Bisiklet Yollarında, kullanıcılarını korumaktan çok uzak. İptidai şekilde, aceleyle yapılmış bisiklet yolunu araçların kullandığı yoldan sadece kenarlara rastgele dizilmiş plastik ve yer yer de bordur taşlar ayırıyor.

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU!

Yeni Yapılan Ana Yollar Bisiklet Yollarını Kapattı. Devam Etmek İstiyenler Dereye girmesi gerekiyor.

Bisiklet yolları Tehlike saçmaya devam ediyor.

 

Derelere dönen Alt geçitlerdeki traşlanmamış  Somunlu Civatalarla'da TEHLİKE NİN boyutlarını perçinliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan ve Türkiye’nin en modern bisiklet tesislerinden biri olan Ayçiçeği Bisiklet Bisiklet ile gitmek istedik.

Sakarya MTB Şampiyonası Yapıltıdığı,Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'ne bisiikletlerle gitmek ne mümkün mü ?

Bisiklet Yolları Perişan, Yollarda Tadilatta yapılan Civata Ve somunların Tehlike saçtığı yollar Bisiklet kullanılcıları tarafından isyan ettirdil.

Mevcut araç yolunun daraltılmasıyla yapılan bisiklet yolu beklentileri karşılamadı. Yolun zemini ve çevresi ıslah edilmeden sadece bir levha ile hizmete açılan bisiklet yolu tehlike saçıyor. Bisiklet sürücüsünün takılıp düşmesi halinde kenarlara dizilmiş Palastik uyarılar ve bordurler ağır bir  şekilde yaralayabilir.

Sakarya'da  yapılan bisiklet yolları, kullanıcıları için tehlike saçıyor.

Derme çatma şekilde yapılan bisiklet yolu standartlardan çok uzak. Bisiklet yollarının yapımında dünyanın hemen her noktasında akrilik ya da epoksi kullanılıyor.

Hatta bisiklet yollarının nasıl yapılacağı bazı noktalarda şartnameye bağlanıyor. Yüzeyde kullanılacak boyanın içeriği dahi belirleniyor.  Sakarya Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yolu genel kuralların dışında bir noktada bulunuyor.

Yetkilililerin Bir an önce Tedbirleri alarak, Bisiklet Kullanıcıların rahat bir şekilde Kullanımına sunulmasını sağlamalıdır.