Eğitim
Giriş Tarihi : 18-01-2021 13:16   Güncelleme : 18-01-2021 13:32

“CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ” DEVAM EDİYOR

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam eden çalışmanın beşincisi Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile gerçekleştirilecektir.

“CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ” DEVAM EDİYOR

“CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ”

“Canlı Okul Tanıtım Günleri” adlı çalışmanın Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile devam edeceği duyurusu 18 Ocak 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında da yayınlanmıştır.

Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin ilgi duydukları alanları ve yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın beşincisi 19 Ocak 2021 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacaktır. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacaktır.

“Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının beşincisi Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile devam edecektir. Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet İlkak ile Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemektedir.

 

“OKUL TANITIMI GÜÇLÜ BİR KILAVUZDUR ”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “ Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının beşincisine Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile devam edileceğini, zorlu salgın sürecinde öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için uğraşıldığını, öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan bu tür çalışmaların önemli olduğunu, belirtti.

 

Bakırtaş; gitmek istedikleri okullarla ilgili öğrencilerin bilgilenmelerini sağlamak, öğrencilerin sınav stresini azaltmak, öğrencilere ve velilere yol göstermek amacıyla alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bu tanıtımların takip edilmesinin öğrencilerin yeteneklerini fark etmesine ve yetenekleriyle ilgili okullara yönlenmesine katkı sağlayacağını belirterek, “Okul tanıtımı hangi lisenin, neden tercih edilmesi gerektiğini en etkili şekliyle sunan güçlü bir kılavuzdur. ” dedi.