Fısıltı HABERLERİ
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 09:56
Advert

CHP'den 30 Ağustos'ta alternatif tören

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler günü dolaysıyla CHP Sakarya İl Başkanlığı demokrasi meydanında Atatürk anıtına çelenk sundu.

Siyaset
Giriş Tarihi : 30-08-2021 16:33   Güncelleme : 31-08-2021 00:27
CHP'den 30 Ağustos'ta alternatif tören

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler günü dolaysıyla, resmi törenin ardından CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Törene CHP MYK üyesi Ayça Taşkent, İl Başkanı Ecevit Keleş, Adapazarı  İlçe Başkanı Fusun Çetin, İl ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri Şaban Karudra, Haluk Akbay kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Ecevit Keleş,

30 Ağustos, 39 derece sıtma ateşi ile düşman kovalayan Fahrettin Altayların, Fevzi Çakmakların, Kazım Karabekirlerin, İsmet İnönülerin zaferidir.

30 Ağustos, "bağımsızlık benim karakterimdir" sözüne inanan ve bir çift mavi gözün ışığında düşmanla çarpışan Türk Milleti'nin ve bu fedakâr millete bir ülke kazandıran Mustafa Kemal Atatürk'ün zaferidir.

Bugün gurur duyulacak ve kutlanacak bir gündür. Çünkü zafer kazananlarındır, kaybedenlerin değil. Çünkü zaferi kazananlar kutlar, kaybedenler değil.

Tüm unutturma çabalarına rağmen, bizler, bu büyük zaferi nice zorluk içerisinde gerçekleştiren ve bize bir ülke kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarının mirasını canı pahasına koruyacak olan evlatlarıyız. Bizler unutturmayacağız, bizler kutlayacağız.

Önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir coşku ile kutlama dileğiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. yılı kutlu olsun" diye konuştu.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
googled76c09b3f2a10360.html