Siyaset
Giriş Tarihi : 10-03-2021 17:21   Güncelleme : 10-03-2021 17:23

CHP’Lİ BAŞKAN KELEŞ: “AK PARTİ SAKARYA’YI YÖNETEBİLECEK DURUMDA DEĞİL”

AK Parti’nin Sakarya’yı yönetemediğini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “AK Parti, Sakarya’yı yönetebilecek durumda değil. Politikaları, çalışmaları ve söylemleri tamamen günü kurtarmak adına” dedi.

CHP’Lİ BAŞKAN KELEŞ: “AK PARTİ SAKARYA’YI YÖNETEBİLECEK DURUMDA DEĞİL”

Uzun yıllar Sakarya’nın yönetiminde bulunan AK Parti ile ilgili CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, rapor niteliğinde bir değerlendirme yaptı. AK Parti’nin hem kendini hem de Sakarya’yı yorduğuna dikkat çeken Başkan Keleş, yönetimin dinlenme vaktinin geldiğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“YÖNETİMLERİ BOYUNCA SAKARYA’NIN ELİNDE OLANI DA ALDILAR”

Sakarya, AK Parti ile geçirdiği yılların sonunda, hak ettiği yere gelemedi. Gönül bağı diyerek çıktıkları yolda, bağ kurdukları insanlara Sakarya’nın güzelliklerini peşkeş çektiler. Bugün baktığımızda Sakarya’mızın elinde ne kaldı? Sakarya’nın elinde sadece koca bir ‘hiç’ var. Yönetimleri boyunca Sakarya’nın elinde olanı da aldılar. Tank-Palet Fabrikası Katarlılara satıldı, Şeker Fabrikası satıldı, Zirai Denetim Fabrikası satıldı, TMO binaları, siloları satıldı. Pamukova büyüklüğünde 1. sınıf mutlak tarım alanı konut ve sanayi alanına dönüştürüldü, Sapanca Gölü etrafında 27 su fabrikasına ruhsat verildi, hepsi AK Parti’nin yönetiminde azimle, gönül bağıyla yapıldı(!). Kendilerine tüm bu hizmetleri için Sakarya’mız adına teşekkür ediyorum(!).

“AK PARTİ’NİN HİZMETTEN ANLADIĞI, SEÇİM DÖNEMİ VAATLERDE BULUNMAK”

Bir de muhteşem hizmetlerinin yanında yapamadıkları var. Mesela Sakarya’nın tarihi açıdan çok önemli bir noktası. Bugün belki Sakarya’da bile bilmeyenler vardır. Justinianus Köprüsü, hala turizme açılmadı. Soğucak, Dilmen, Açelya ve Karagöl yaylaları, hemşehrilerimizle tanıştırmadılar. Şehrimiz önemli bir eğitim kenti, gençlerimizin kültürel gelişimleri için bir tiyatro salonu yapmayı düşünemediler. Her gün deprem için konuşuyoruz, Sakarya’da yerinde kentsel dönüşüm başlamadı. 9 tane Organize Sanayi Bölgesine sahibiz, buna rağmen bir tane fuar alanımız yok. Bir de bunların yanında söz verip yapmadıkları var. 2010 yılında ihalesi yapılan Arifiye – Karasu Demir Yolu Hattı ve 2015 yılında ilk kez gündeme gelen ancak devamında lafı bile edilmeyen devlet hastanesi. AK Parti’nin hizmet etmekten anladığı yandaşa yardım etmek, seçim dönemi arkası gelmeyecek vaatlerde bulunmak.

“SAKARYA’YA YENİLİK KATABİLECEK KABİLİYETLERİ YOK”

AK Parti, Sakarya’yı yönetebilecek durumda değil. Politikaları, çalışmaları ve söylemleri tamamen günü kurtarmak adına. İnsan Hakları Eylem Planı adıyla yaptıkları çalışmada bile hali hazırda Türkiye’nin kanun ve protokoller ile bünyesinde barındırdığı ilkeleri tekrar ettiler. Sakarya’ya yenilik katabilecek kabiliyetleri yok. Onca yıl boyunca hem kendinizi yordunuz hem de Sakarya’yı yordunuz. Artık dinlenme vaktiniz geldi.

“YENİ BİR SAKARYA SUNMAYA HAZIRIZ”

Gözünüz arkada kalmasın. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, hemşehrilerimize yeni bir Sakarya sunmaya hazırız. Muhtar bütçesi çalışmamızla, çiftçiye vereceğimiz destekle, üretimde yerliliği arttırıp; vatandaşımıza sunacağımız ucuz gıdayla, kuracağımız fabrikalarla, sosyal belediyecilik anlayışımızla, ilk iş olarak Katarlılardan geri alacağımız Tank – Palet fabrikasıyla ve birçok projemizle, Sakarya ve Türkiye için çalışmaya hazırız.”