Fısıltı HABERLERİ
HV
19 MAYIS Perşembe 02:44
Advert

ÇOCUĞUNA MUHTARIN ADINI VERDİ

Kütahya’nın Fatih Mahallesinde yaşayan Cansu T. Geçtiğimiz günlerde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu’nun, doğum süresince kendisine bir anne edası ile yardım edip hep yanında olduğunu ifade eden Anne Cansu T. Evladına Nurcan adını verdi.

Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 04-04-2022 12:05   Güncelleme : 04-04-2022 12:10
ÇOCUĞUNA MUHTARIN ADINI VERDİ

 HERŞEYİN BAŞI SEVGİ
Doğum sonrası anne Cansu T ‘yi evinde ziyaret eden Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu ; “ Bugün benin için hayatım boyunca hiç unutmayacağım günlerden birisidir. Sevginin dünyanın en önemli olgusu olduğunu bugün bir kez daha gördük. Dünyada sahip olunabilecek en büyük servet, kazanılan gönüllerdir denir. Yaşamım boyunca kalpten kalbe giden yolları; severek, saygı duyarak, o yollarda yorulmayı mutluluk bilerek yürüdüm. Gördüm ki; samimiyetin, sevginin, insana verilen kıymetin mükâfatı; parıldayan gözler, tertemiz kalpler ve arı duru sevgiler kazanmakmış. Böyle güzellikler nasip eden rabbime şükürler olsun, Rabbim sevgi ve samimiyete layık olmayı ve çalışıp örnek olmayı nasip etsin. Muhtarlık görevi sadece mahallenin alt ve üst yapısı ile ilgilenmek değil, halkın içine girebilmek, sorunlarına ortak olup çözüm bulmaktır. Bundan sonrada kadınlarımızın, annelerimizin yanında olacağız. Cansu annemizi tebrik ediyor. Nurcan kardeşime de hayallerinin gerçeğe dönüşeceği bir ömür diliyorum. ”dedi.

ANNE ŞEVKATİNİ HİSSETTİM
Hamilelik döneminde zorlu süreçler yaşadığını belirten Cansu T. ; “ En zor anlarımda her zaman muhtarımız Nurcan hanımın elini hep omuzlarımda hissettim. Bir anne edası ile hep bana destek oldu. Kendisine minnettarım. Bu duygular ile çocuğumun da onun gibi sevgi dolu olması için muhtarımızın adını verdim.” Dedi.
 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR