Yerel Haber
Giriş Tarihi : 03-07-2021 11:27   Güncelleme : 03-07-2021 11:51

ÇOLAK "Sakarya Sağlık Çalışanlar ve Emeklileri Derneği" Kuruldu,

Mahmure ÇOLAK Sağlık çalışan ve emekli sağlıkçı bir araya gelerek Sakarya Sağlık Çalışanlar ve Emeklileri Derneği adıyla bir dernek kurdu "Bir yerde bir mesele varsa gün gelir hepimizi etkiler. Biz vatandaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Sağlık desteğinin yanında eğiterek topluma adapte etmek istiyoruz"

ÇOLAK

Bir grup çalışan ve emekli sağlıkçı bir araya gelerek Sakarya Sağlık Çalışanlar ve Emeklileri Derneği adıyla bir dernek kurdu. Derneğin kuruluş dilekçesi Sivil Toplum İl Müdürlüğü'ne teslim edildi. Derneğin kurucu Mahmure ÇOLAK, "Amacımız dernek üyelerinin ve sağlık çalışanlarının ortak ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmektir. Kamu çalışanları ya da sağlık alanında kurulmuş dernek, vakıf vb. arasında karşılıklı dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak çalışma ve toplumsal barışın sağlanması ve devam ettirilmesi için çaba göstermek ve mücadele etmektir” dedi.    

Üyeler, Mahmure Çolak, Birgül Soytürk, Abdülkerim Çatalbaş, Huriye Toker, Öznur Demir, Zerrin İlter ve İlke Çeroğlu öncelikli amaçlarının Sakarya'da sağlık çalışanları ve emeklileri arasında dayanışmayı arttırmak, sağlıkçıları bir çatı altında toplamak olduğunu bildirdiler.