Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 07:30

ESKİ SİYASETÇİ İSMAİL ERGÜL HAC VAZFESİNİ İFA ETTİ "Allah ibadetlerini, dualarını kabul etsin" AMİN

Sakarya'nın Tanınmış Siyasetçilerinden, Mali Müşavir İsmail Ergül, geçtiğimiz 12 Mayıs 2024 tarihinde gidip. 22 Haziran 2024 tarihinde Sakarya'ya. döndü, Hacı Ergül'ün Ziyaretçileri Biri geliyor biri gidiyor.. ERGÜL, ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN DEDİ.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 09-07-2024 16:58   Güncelleme : 09-07-2024 18:10
ESKİ SİYASETÇİ İSMAİL ERGÜL HAC VAZFESİNİ İFA ETTİ

Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Birinci Hac vazifesini yapan Sakarya'nın Tanınmış Siyasetçilerinde İsmail Ergül'ü Ziyaret Etti, Birinci Ergül ün dualarına MASHAR olmak için zayeret  etti,  Ergül, Hurma ve Zemzem suyu ikramıında bulundu.

Adoa Bike Dernek Başkanı, Yavuz Akova, Fısıltı Haberleri F.Muhabiri Eski Maliyeci Arif Birinci'de Ziyaret Edenler arasında yerlerini aldı.

İsmail Ergül, Arafatta vakfe duası yapıldığında çok duygulandım. Allah'ıma şükürler olsun bizlere nasip etti. Peygamber efendimizi ziyaret ettik. İbadetlerimizi ve haccımızı yaptık. Allah oralara gitmek isteyen. Kalbi oralar için yanan tüm mümin Müslüman kullarına nasip etsin. Bizlerede tekrarlarını nasip etsin. ifadelerini kullandı. 

Ergül, Şener Dinç hocama teşekkür ediyorum. İbadetlerimizi en iyi şekilde yapmamız için bizlere tecrübesi ve bilgisi ile yardımcı oldu kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail'in tevhit ve teslimiyet destanının bu topraklarda yaşandığını, son peygamber Hazreti Muhammed'in bu şehirde doğduğunu belirten İsmail Ergül, "Hayat rehberimiz son vahiy Kur'an burada nazil oldu. İslam'ın tebliği bu şehirde başladı. Tarihin akışı burada istikamet buldu. İnsanlığın talihi burada değişti." diye konuştu.

Haccı öze dönüş fırsatı, imanın ve güzel ahlakın tahkim edildiği bir yolculuk, ümmet bilincini pekiştiren evrensel bir kardeşlik buluşması ve bir eğitim süreci olarak nitelendiren Ergül, "Hac, bir diriliştir. Vahyin rehberliğinde iman ile sünnetin rehberliğinde güzel ahlak ile diriliştir." değerlendirmesini yaptı.

"Müslümanların birlik ve beraberlik içinde güç birliği yapması gerekmektedir. Hac bunun en büyük örneklerinden biridir. Müslümanlar olarak vahdet şuurunu güçlendirmeye ihtiyacımız var. Yani Müslümanlar birlik, beraberlik içinde feraset ve dirayetle hareket etmek, imkanlarını birleştirmek ve küresel düzeyde güçlü inisiyatifler almak zorunda. Dünyanın her yerindeki mazlumların yüzünün gülmesi için buna mecburuz. İslam'ın adalet ve merhamet ilkeleriyle insanlığı buluşturmak ve bunalımlar çağından umuda, sevince ve aydınlık yarınlara güçlü bir yol açmak için buna mecburuz."

Ayşe annemizin mescidi Hacı arkadaşlarımız ile

İsrail'in, Gazze'ye yönelik saldırılarına da değinen Ergül, "Filistin'in, Gazze'nin kurtuluşu için buna mecburuz. İşte görüyorsunuz, gözü dönmüş katiller sürüsü, en vahşi hayvanları bile utandıracak kadar barbarca ve aşağılık politikalarla soykırım yapmaya devam ediyor. Şayet Müslümanlar haccı tam manasıyla idrak edebilir ve haccın öğrettiği değerleri hayata taşıyabilirse tüm yeryüzü felaha kavuşacaktır." ifadelerini kullandı.

 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR