Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 09-07-2021 15:39   Güncelleme : 10-07-2021 19:15

Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı çıktı

Sakarya basında uzun yıllar görev yaptıktan sonra mesleğine ara vererek anılarını kaleme alan Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı ‘Kiraz Çiçekleri’ yayınlandı.

Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı çıktı

Uzun yıllar Sakarya Basınında muhabir olarak görev yapan gazeteci Fatma Onay Sak, ilk kitabını yayınlamanın mutluluğunu yaşıyor. 1990 yılında gazeteciliğe başlayan Fatma Onay Sak, 27 yıllık gazetecilik hayatında bir çok olaylarla ve inançları gereği bir çok olumsuzluklarla karşılaştı. Yaşadıklarına rağmen inançlarından taviz vermeyen Fatma Onay Sak, evlendikten sonra kızının sağlıklı büyümesi ve emeklilik hayatında duygu ve düşüncelerini şiir, roman, deneme ve hatıra alanında kaleme aldı.

‘Kiraz Çiçekleri’ isimli kitabı hakkında duygu ve düşünceleri aktaran Fatma onay Sak, “Her insanın vazgeçilmezleri vardır. Ayrıca içinde, kıvılcım kıvılcım yanan hüzünleri, acıları ve mutlulukları da yaşatır. Bende aynı şekilde, içimde mutlulukları, sevinçleri, hüzünleri yaşatırım. Ve bu duyguları herkesle paylaşmayı seviyorum. Bu duygu ve düşüncelere yazmaya başladığım kitabın nihayet basıldı. Şimdi bunun mutluluğunu da güzel şehrimde paylaşmak istiyorum. Bu süre içinde bana destek olan yayın evine, editörüme, kitap kapağı tasarımı yapan kardeşlerime ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.