Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 08-10-2021 11:01   Güncelleme : 08-10-2021 11:35

Fatma SAK "Hür Kelam" canlı yayın konuğu oldu

Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Birinci’nin sunduğu Hür FM’de canlı yayınlanan Hür Kelam Programının bu haftaki konuğu Gazeteci Yazar Fatma SAK oldu.

Fatma SAK

Aynı anda Fısıltı Haberleri internet haber sitesi ve Facebook sayfasında canlı yayınlanan program büyük bir ilgi ile takip edildi.

Sakarya’ başta olmak üzere çeşitli illerde de  polis, jandarma, iktidar muhabirliğin yayında  yazı işleri müdürlüğü görevinde bulunan yazarSak, toplumla kurduğu güzel diyalogları ile unutulmaz izler bırakan Fatma Sak, Sakarya’daki anılarını bu programda paylaştı.

Birinci’nin ve izleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Sak, program boyunca kendisine iletilen övgü dolu sevgi mesajlarından çok mutlu oldu.

Gazetecilik ve Yazarlık hakkında hayatının dönüm noktası anlatan Fatma Sak, her konuşmasında güzel ve çok anlamlı mesajlar verdi.

Zaman zaman proğram esnasında Fatma Sak'nın Değerli Eşi Şener Sak Canlı Yayın esnasında duygusal anlar yaşattı,

. İşte; her dakikası dolu dolu geçen programın tamamı bu videoda: https://www.facebook.com/fisiltihaberleri/videos/844021542946264

Fatma Onay Sak

Kafkas göçmeni Ağır Ceza Reisi Mehmet Feyzi Bey’in torunu, Adapazarı Hükümet Tabibi İsmail Hakkı Onay’ın sekiz çocuğunun beşincisi olarak 1968 yılında Gebze’de doğdu. İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda, liseyi Adapazarı Akşam Lisesi’nde okudu.
1990 yılında gazetecilik mesleği ile tanıştı, Milli Gazete, Haftalık Bakış Gazetesi, Adapazarı Gazetesi ve 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nden sonra Yenigün Ailesi ile birlikte adliye, polis, jandarma, iktidar muhabirliği yaptı. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesinde Yazı İşleri Müdürlüğügörevinin yanı sıra aynı gazetede köşe yazarlığı yaptı.  
Evli ve bir kız çocuğu annesi olan Fatma Onay Sak kızının sağlıklı büyümesi için beş yıl gazeteciliğe ara verdi. Bu süreçte içinde biriktirdiklerini şiir, roman, deneme ve hatıra alanlarında kaleme döktü.
Yirmi sekiz yıllık gazetecilik hayatında birçok olaylarla ve inançları gereğide birçok olumsuzluklar karşılaşan Sak, asla taviz vermediği ve ‘Elif gibi dik durduğu’nainanıyor. Yazarın bu kitabında sade hayatta kalanlar değil göç edenlerde yer alıyor.

‘Gümüş Kaplamalı Anılar’ yazarın ilk kitabıdır.