Fısıltı HABERLERİ
HV
07 ARALIK Çarşamba 08:58

GENÇLER ÇADIR KAMPINDA BULUŞTU

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi Erenler İlçe Temsilciliği 25-26 Haziran tarihlerinde Sakarya-Karagöl Yalası’nda lise karavan grubu öğrencileri ile çelikleşme kampı gerçekleştirildi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-06-2022 15:03
GENÇLER ÇADIR KAMPINDA BULUŞTU
" İLGİLİ HABERLER SAKARYA GSB GENÇLİK MERKEZLERİNDE YAZ AKADEMİSİ HEYECANI ANADOLUYUZ BİZ GENÇLERİ ANKARA’YI GEZDİLER

Lise karavan grubu öğrencilerinin katıldığı kampta birçok sportif, kültürel ve sosyal aktivitenin yanı sıra sevgi ve kardeşliğin pekiştirilmesi adına çeşitli etkinlikler yapıldı. Okulların tatile girdiği bu dönemde gençler yalnız bırakılmayarak iyinin ve güzelin tohumları atılmaya devam edildi.

Bölge Başkanı Erdal Yılmaz ve Şube Başkan Yardımları Hüseyin Köroğlu ile İsmail Arı’nın öğrencileri kamp alanında ziyaret etmesi gençleri sevindirdi. Bölge Başkanı Erdal Yılmaz kampın verimli olabilmesi için her türlü ayrıntıya dikkat edildiğini vurgularken: “Gençlerimiz bizlere emanet. Onların buradan en güzel şekilde ayrılması ve okullarına gittiklerinde öğrendiklerini arkadaşlarına aktarmasını ümit ediyoruz. Bu yapılan sıradan bir yaz kampı değil. Belli bir ideal doğrultusunda bir araya geldik. Hayatın akışına kapılmadan fedakârlıklar yaparak gelip burada kardeşliği oluşturduk. İlçe yönetimimize böyle güzel bir program organize ettikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın organize edilmesinde büyük emek harcayan Erenler Liseler Komisyonu Başkanı Abdulhalik Erdoğan kampın önemine dikkat çekerek gençlere şöyle seslendi;

“Müslümanca bir tutum takınmak için yarına yatırım yapılmaz. Müslümanca duruş bugünün hesabını verebilmektir. İslam yarın yaşanmak üzere değil hemen şimdi için inmiştir. Öncelikle bunun farkında olacağız ve bugünün hesabını verebilmek için yaşayacağız. Biz Anadolu Gençlik erleriyiz. Biz Milli Görüş erleriyiz. Bizim bir duruşumuz, bir kimliğimiz var. Yeryüzünde iyinin güzelin doğrunun faydalının ve adil olanın egemen olması için mücahede ediyoruz. Nerede durduğumuzu, kim olduğumuz, neyin mücahedesini yaptığımızı öncelikle sizler bileceksiniz. Biz inandığımız yolda, istikametimizden milim sapmadan yürümeye devam edeceğiz. Bir annenin ya da bir babanın çocuğuna bırakacağı en büyük miras güzel ahlaktır. Biz her daim önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Ahlak kişinin kendi için istediğini kardeşi için de istemesidir, kişinin kendi için istemediğini kardeşi için de istememesidir. Bir gence de yakışan en güzel takı merhamet dolu bir kalptir” dedi.

TARİH DÜŞLERİ OLANLARIN MÜLKÜDÜR

Gençlerin kendi tarihlerini iyi bilmeleri gerektiğine işaret eden Erdoğan, “Tarihimizi bileceğiz. Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer. Bir Japon atasözü diyor ki, tarih, düşleri olanların mülküdür. Düşlerimiz olacak. Bizim Yeni bir dünya inancımız var. Hakkın üstün tutulduğu adil bir düzenin kurulması için gayret ediyoruz. Coğrafyamızı bileceğiz. Türkiye niçin stratejik bir öneme sahip? Bu ülkenin savunması neden Endonezya'dan, Fas'tan başlar bunu bileceğiz.” dedi.

TATİL HAYATI DURDURMAK DEĞİLDİR

Tatilin hayatı durdurmak anlamına gelmediğini ifade eden Erdoğan: “Gençlerimizin yaz aylarında hem dinlenmeleri hem de bir sonraki sene için donanım kazanmalarını amaçlıyoruz. Bu yıl kampımıza 30 genç katıldı. Kentlerin gürültülü atmosferinden uzak mekânlarda telefonun internetin meşguliyetinden sıyrılarak kendimizi dinlemeyi amaçladık. Derdimiz iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayırt edebilen gençler yetiştirmek. Can taşıyan bütün varlıklara karşı merhamet hissiyle, eşyaya karşı estetik kaygısıyla, çevreye

karşı koruma duygusuyla yaklaşabilen; yıldızları, ayı, güneşi, dağları, ovaları, denizleri, nehirleri, toplumu, şehirleri, insanı, kitabı künhüne vararak okuyabilen; yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında âlemlerin Rabbinin hoşnutluğunu arayan bir genç yetiştirmektir.”

PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Kamp programının yeni dönemin başlangıcı olduğunu ifade eden Erdoğan: “İyi bir ekiple düzenli bir şekilde çalışıyoruz. Hamdolsun arkadaşlarımız gece gündüz demeden destek oluyorlar. Önümüzdeki yılın planı hazır. İnşallah çok daha iyi çalışmalarla Sakarya gençliğine hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Haberin Galerisi : GENÇLER ÇADIR KAMPINDA BULUŞTU

AdminAdmin

YORUMLAR