Fısıltı HABERLERİ
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 09:31
Advert

Gençlik Merkezi’nde ücretsiz sinema eğitimi

Farklı şehirlerinde genç sinemacılara eğitim vermeye devam eden Hasan Bin Sabit Sinema Akademisi, Sakarya’da genç sinema severlerle buluştu. Bir hafta süreyle devam edecek eğitimin bugün başlayan ilk dersinde sinemanın tarihçesi anlatıldı.

Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 21-08-2021 10:41   Güncelleme : 21-08-2021 10:48
Gençlik Merkezi’nde ücretsiz sinema eğitimi

30 KATILIMCI MÜLAKATLA SEÇİLDİ

Serdivan Gençlik Merkezi’nin kapıları bu kez de Hassan Bin Sabit Sinema  Akademisi için açıldı. Gençlik Merkezleri aracılığıyla yapılan duyurular üzerinden gelen başvuruların sonrasında, görüntülü mülakatlar yapılarak 30 katılımcı seçildi.

Cemil Nazlı – Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi Genel Koordinatörü

Yavuz Çangır – Sakarya Gençlik Merkezleri Müdürü

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Serdivan Gençlik Merkezi’nde 20-27 Ağustos tarihleri arasında bir hafta sürecek olan Sinema Eğitimi, Hassan Bin Sabit Sinema  Akademisi tarafından Sakarya Gençlik Merkezleri Müdürü Yavuz Çangır ve Akademi Genel Koordinatörü Cemil Nazlı’ nın açılış konuşmaları ile  başladı.

65 SAATLİK YOĞUN EĞİTİM PROGRAMI

Eğitim yoğunlaştırılmış bir şekilde 8 tam gün 65 saatlik sürecek olup tanınmış yönetmenler eğitimciliğinde; Senaryo Yazarlığı Atölyesi, Yönetmenlik ve Genel Sinematografi, Kurgu-Montaj Teknikleri, Film Okumaları, Sinemada Anlam Arayışı, Workshoplar, Ekipman Tanıtım ve Pratik Uygulama, Uygulama-Çekim-Setleri ile planlandı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
googled76c09b3f2a10360.html