Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 30-03-2021 18:22   Güncelleme : 30-03-2021 18:25

Güzelleştirme yaparken yeşil dallara kıymayın!

Gelişigüzel ağaç budamaya tepki!

Güzelleştirme yaparken yeşil dallara kıymayın!

Adapazarı Mithatpaşa Mahallesi eski Ağır Bakım Fabrikası mevkiinde yol kenarında bulunan ağaçların budanması işleminde, üzerinde tomurcuklar açmış dalların da kesilmesi tepkilere neden oldu.


YEŞİL DALLARI KESMEK DOĞRU MU?
Büyükşehir Belediyesi tarafından bahar ayı nedeniyle yapılan, ağaçların bakım çalışmalarında kurumuş dalların yanı sıra henüz yeşillenmeye başlamış dalların da budanması, görenler tarafından üzüntü ve tepki ile karşılandı
‘DAHA DİKKATLİ OLUNMALI’
Şehre sağlık ve güzellik katan ağaçların bakımlarının güzel bir hizmet olduğunu ancak bunun bilinçli ve daha dikkatli yapılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “Belediye görevlilerince yapılan bu işlem kontrol ve denetim altında yapılmalı. Üzerinde tomurcuk açmış dalları olan ağaçların dikkatsizce budanması içimizi acıttı” diye üzüntülerini dile getirdi.
KURU YANINDA YAŞ DA YANDI!
“Yaş kesen baş keser” ata sözünü hatırlatan vatandaşlar, “Budama işlemi sırasında kuru dallarla birlikte  tomurcuklu yeşil dallar da budanıyor. Böylelikle kurunun yanın da yaş yanıyor. Bir ağaç kolay mı yetişiyor? Kaş yapayım derken göz çıkarılıyor. Yetkililer bir hizmet yaparken, meydana gelebilecek zararları da gözetmeli” diye uyarıda bulundu.