Dünya
Giriş Tarihi : 11-05-2021 00:01   Güncelleme : 11-05-2021 00:21

Mescid-i Aksa’da cemaate yapılan bu acımasız saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.

Sakarya Milli İrade STK’ları, İsrail polisi ve fanatik Yahudilerin 7 Mayıs’ta Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidinde yatsı namazı çıkışı cemaate ses bombaları ve plastik mermilerle saldırıp yüzlerce Filistinliyi yaralamasına istinaden basın açıklaması yapmaktadır.

 Mescid-i Aksa’da cemaate yapılan bu acımasız saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.

Mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da cemaate yapılan bu acımasız saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.

İsrail polisi ve fanatik Yahudiler, Ramazan ayı boyunca Mescidi Aksa’da camiden çıkan Müslümanlara şiddet uygulayıp, saldırmışlardır. Şiddette sınır tanımayan işgalci terörist yapı, yine 7 Mayıs’ta Harem-i Şerif’te ibadet eden kadın, yaşlı, çocuk 200’den fazla Filistin vatandaşını yaraladı ve kan akıttı.

Bu saldırıyı gerçekleştiren işgalci terörist yapı, İslam’a ve Müslümanlara olan düşmanlığını bir kere daha açıkça ortaya koymuştur. Dünya kamuoyu, siyonist İsrail’in yeni bir zulmüne daha şahit olmuştur.

İşgalci ve terörist İsrail’in bu saldırısının provokatif bir girişim olduğunu düşünüyoruz. Bu saldırı, Filistinlileri yerlerinden etme politikalarının bir parçasıdır ve İsrail'in nihai hedefi o topraklarda hiçbir Müslüman bırakmamaktır. İşgal politikasında Müslümanların yaşadığı bölgelerde kendi konutlarını inşa ederek Müslümanları oradan çıkarıp Yahudi işgalcileri yerleştirmek amaçlanmaktadır.

Müslümanları ablukaya alarak insan haklarını ihlal etmektedirler. Siyonist İsrail, Filistin devletinin ve toplumunun varlığını hiçe saymakta ve sistematik biçimde işgal ve soykırım suçları işlemektedir. Filistinlilere karşı uygulanan ambargo, günlük yaşamlarını engelleme girişimleri, evlerini terk etmeye zorlayan politikalar ve Mescid-i Aksa’yı Müslümanların elinden alma planları asla kabul edilemez, bu hukuksuz işgalci politikaları ve saldırıları nefretle kınıyoruz.

Filistinli sivillerin yaralandığı bu acımasız saldırılar derhal sona erdirilmelidir. Bu vesileyle yaralanan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan şifa diliyoruz.

Dünya devletlerinin çağrılarına kulak tıkayan, BM kararlarını tanımayan siyonist İsrail’in, İslam düşmanlığı ve Filistin’deki zulmü elbet bir gün son bulacaktır. Şimdi bizlere düşen görev, ilk kıblemizi işgale karşı savunmak ve kardeşlik şuuruyla Filistinli Müslümanların yanında yer almaktır.

Uluslararası toplumu, din ve ibadet hürriyetine yönelik bu alçak saldırıya güçlü bir tepki vermeye ve BM Güvenlik Konseyi ile BM Genel Kurulu’nun Filistin'le ilgili almış olduğu kararları uygulamaya ve güçlü bir tavır ortaya koymaya çağırıyoruz.

İsrail zulmünü görmeyen kör vicdanlara rağmen, Filistinli kardeşlerimizin onurlu direnişi ve İslam dünyasının birliği ile başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulacağına inancımız tamdır. Asla unutulmamalıdır ki, Kudüs, Filistin’in başkenti, Mescid-i Aksa da tüm Müslümanların kutsal mabedidir. Ve bu böyle kalacaktır.

Öldürme, yaralama, işkence ve her türlü tecavüze rağmen / inançlarından, Filistin’den ve Mescid-i Aksa’dan taviz vermeyen şerefli Filistinli kardeşlerimizi Türkiyeli Müslümanlar olarak selamlıyoruz. Filistinliler yalnız değildir. Türkiye Filistin’i, Filistinlileri ve Mescid-i Aksa’yı asla yardımsız bırakmayacaktır. Filistin bizim manevi vatanımızdır.

Buradan İslam Devletlerine de bir çift sözümüz var: İşgalci ve terörist İsrail ile ilişkilerde hiçbir zaman ve şekilde normalleşmenin olamayacağını İslam ülkelerinin liderleri görmeli. Yahudileri ve işgalci terörist İsrail'i lânetlerken, yaptıklarına aslında cesaret ve en büyük desteği veren kendilerine Müslüman diyen ülkeleri de şiddetle kınıyoruz.

Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak, İsrail’in zulmüne, insan hakları tecavüzlerine, Filistin’i işgaline ve Mescid-i Aksa’yı ele geçirme planlarına karşı milletimizle birlikte daima karşı duracağımızı, tüm imkânlarımızla Filistinli kardeşlerimizi ve direnişlerini destekleyip yanlarında olduğumuzu, siyonist İsrail’i lanetlediğimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 10.05.2021