Fısıltı HABERLERİ
HV
18 MAYIS Çarşamba 03:03

Meslektaş Odaklı Anlayış Egemen Olacak

İzmir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Değişim Grubu Başkan Adayı Ali Yenidoğan, gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında meslektaş odaklı anlayışın önemine dikkat çekti.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-04-2022 11:29   Güncelleme : 02-04-2022 11:31
Meslektaş Odaklı Anlayış Egemen Olacak

Ontur Otelde düzenlenen bölgesel tanıtım toplantısında meslektaşlarıyla bir araya gelen Yenidoğan,

yıllardır kemikleşen mesleki sorunların çözümü için değişim zamanının geldiğini, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla göreve talip olduğunu vurguladı.

Uzlaşı kültürüyle, sorunları ve talepleri daha yüksek sesle dile getireceklerini kaydeden Ali Yenidoğan, “Meslektaşlarım sorunlarını bireysel olarak çözmeye çalışıyor. Pandemi ve deprem nedeniyle sıkıntı yaşayan fakat karşılarında muhatap bulamayan meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu hissetireceğiz. Kuracağımız kriz masasıyla birlikte sorunların hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlayacak ve sahada aktif rol oynayacağız. Oda şu anda, meslektaşlarımın sorunlarına çözüm üreten bir yapı olmaktan uzak. Meslekte 41 yılda elde ettiğim deneyim ve bilgi birikiminin ışığında mesleğin sorunlarını iyi tanıyan biri olarak eğitimler, yardım kampanyaları, sportif faaliyetler ve farklı etkinliklerin içinde yer almaya devam ettim ve ediyorum. Şu anda İzmir ve ilçelerinde 8 bin 700 civarında oda üyesi bulunuyor. İlçelerdeki arkadaşlarımızla da iletişim halindeyiz. Onların da yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Kısmetse meslektaşlarımızın da takdiriyle 14 -15 Mayıs tarihinde seçimlerden zaferle çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Adayı Ali Yenidoğan, Değişim grubu olarak bölge tanıtım etkinliği kapsamında Bin Turna Bir Umut projesine de destek vererek ihtiyaç sahibi çocukların yanında olmak için tüm katılımcılar adına yardımda bulunduklarını söyledi.

ŞEFFAF YÖNETİM VURGUSU

İzmirdeki önemli sayıda oda üyesinin de gücünü arkalarına alarak bir değişim hareketi başlatmak istediklerini vurgulayan Ali Yenidoğan, “Bu iş bir gönüllülük işidir. Hem amatör bir ruha sahip olmanız hem de profesyonelce icraat gerçekleştirmeniz gerekir. En önemlisi de mesleki öngörülerle sorunlara anında ve kalıcı çözümler üretmek önemlidir. Bizler odayla iletişimi kopmuş meslektaşlarımızı da yeniden kazanmak istiyoruz. Dolaylı çalışanları da hesaba katarsak ortalama 35 bin kişiye yakın bir meslek çalışanı söz konusu. Bu önemli bir güç. Bu gücü TÜRMOB'da daha etkili bir şekilde hissettirmek istiyoruz. Böylece sektörün sorunlarına ve haksız rekabete karşı bir duruş sergileyeceğiz. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın TÜRMOB ile E - Birlik online sistemine göre bir fiyat birliği ve istikrarının olması için gerekli denetlemeleri yapacağız. Odamızdan uzaklaşan üyeleri yeniden kazanabilmek için onlarla temas halinde olacağız. Dinamik ve üye odaklı bir yönetimle çalışacağız. Meslektaşlarımızın hukuki süreçlerinde de kurumsal avukatlarımızla yanlarında olduğumuz hissettireceğiz. Nispi temsil anlayışıyla alt kurulları da oda yönetimine kazandıracağız. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz” diye konuştu.

ÜYELERİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

Oda üyelerinin her zaman yanında olduklarını hissettireceklerini ve sorunlarını üst mevkilere taşıyarak çözüm arayışı içinde olacaklarını dile getiren Başkan Adayı Ali Yenidoğan sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikli olarak yönetim anlayışını değiştireceğiz ve katılımcı bir yönetim sistemi getireceğiz. Oda meclisini genişleteceğiz ve daha şeffaf bir yapıya kavuşturacağız. Diğer gruplardan seçilen delegeleri, grup idarecilerine yer vereceğiz. Toplantıların canlı yayınlanması sağlayıp daha kontrollü bir şekilde kararlar alacağız. Yönetime geldiğimizde kurumlarla diyalog ve iletişim bağlarımızı güçlendireceğiz. Gerek kamu, STK'lar, sanayiciler, meslek örgütleri ve gerekse de diğer tüm paydaşlarımızla işbirliği ve iletişimlerimizi güçlendirmek için bir yol haritası belirleyeceğiz. Bir diğer önemli konu da oda personelinin daha kurumsal bir yapıda ve profesyonel ekiplerden oluşmasını sağlamak. Grubumuzun anlayışımız huzur hakları giderlerini azaltmak ve buradan yapılacak tasarrufla çözüm odaklı projeleri canlandırmak ve sonuca ulaştırmak olacaktır”

 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR