Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 18:54

MÜSİAD Sakarya Arabistan’da IBF fuarına katıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 27. Uluslararası İş Forumu (IBF), Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2024 18:59
MÜSİAD Sakarya Arabistan’da IBF fuarına katıldı

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Kurucu Başkanı ve IBF Başkanı Erol Yarar, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Ahmet Güleç'in katılımı ve iş dünyası temsilcilerinin iştirakiyle, MÜSİAD ve Riyad Ticaret Odası iş birliğinde düzenlenen IBF 27. Uluslararası İş Forumu Açılış Programı'nda MÜSİAD Sakarya Şubesi de yoğun katılım gerçekleştirdi.

3-11 Mart arasında gerçekleşen fuara Sakarya’dan; MÜSİAD Sakarya Başkanı ve Filizfidan Yapı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Filizfidanoğlu, MÜSİAD Sakarya Şube Başkan Yardımcısı ve Daim Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cihan, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Otom Oto Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Emre Koç, Tanrıkulu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve MÜSİAD üyesi Mustafa Tanrıkulu, Sayın İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve MÜSİAD Üyesi Murat Fahri Sayı, Milkman Makina Yönetim Kurulu Üyesi ve MÜSİAD Üyesi Sabri Tecelli, Atom Isı Yönetim Kurulu Üyesi ve MÜSİAD Üyesi Orhan Yurtsever katılım sağladı.

Fuar ile ilgili açıklama yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, “Ülkemiz için büyük öneme sahip programın bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Riyad-Cidde-Mekke ve Medine’yi kapsayan 8 gün sürecek olan iş formumuzun camiamız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim” açıklamalarında bulundu.

Arabistan-Sakarya ticareti için görüşmeler

Öte yandan Başkan Filizfidanoğlu, fuara katılan Cidde Ticaret Ataşemiz Oğuz Şahin ve Cidde Başkonsolosumuz Mustafa Ünal ile bir araya gelerek Sakarya ile Suudi Arabistan ticaretinin artırılması konusunda istişarelerde bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şube Başkanı Filizfidanoğlu, “27. IBF Programımız kapsamında Türk İhraç Ürünleri Fuarında Cidde Ticaret Ataşemiz Oğuz Şahin ve Cidde Başkonsolosumuz Mustafa Ünal ile bir araya gelerek Sakarya ile Suudi Arabistan ticaretinin artırılması konusunda istişarelerde bulunduk. 300’den fazla MÜSİAD üyemiz ile Suudi Arabistan’ın Cidde Şehrinde ülkemizin ihracatının artırılmasına yönelik önemli görüşmeler gerçekleştiriyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

Levent CANDANLevent CANDAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR