Fısıltı HABERLERİ
HV
18 MAYIS Çarşamba 23:06
Advert

Müzik sektörü için vazgeçtiniz şeyler oldu mu? , Fatih Tekin için ilham kaynağı nedir?, Bilinmeyen Yönleri

Her türlü yeniliğe açığım. Mesela “İMERA” ile seslendirdiğimiz“GİBİ” isimli şarkımızda duyguyu daha iyi ortaya koyabilmekadına ses aralığımdaki farklı renkleri ve tonları kullanmak istedim.

MAGAZİN
Giriş Tarihi : 12-05-2022 11:59   Güncelleme : 12-05-2022 12:31
Müzik sektörü için vazgeçtiniz şeyler oldu mu? , Fatih Tekin için ilham kaynağı nedir?,  Bilinmeyen Yönleri

Yener Çevik ve İmera ile yaptığınız düetler kısa dönemde, büyük ilgi gördü.

Birlikte çalıştığınız isimlerle seslendirme ve klip süreçlerinizden bahseder misiniz?

Öncelikle müziğini takip ettiğim ve bildiğim isimlerle çalışmaya gayret ediyorum. Düet çalışmalarının olmazsa olmazı uyumluluk bence, bu sebeple çalışma partnerlerim ile ses tonlarımızdan, müzik tarzlarımıza ve hatta ifade tekniklerimize kadar detaylı çalışmalar yaparak uyumlu bir kompozisyon ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu sebeple müzik/seslendirme/aranje çalışmalarımızın uzun ve detaycı olduğunu soyleyebilirim. Klip konusunda ise senaryodan, dekora, kostümden rejiye harika bir kreatif ekibimiz var. Karşılıklı uyumu bu konuda da gözeterek izleyenlerimize hazır hale getiriyoruz

 

Kimi zaman bir rap sanatçısı ile kimi zamansa karadeniz müziği yapan bir grup ile düet yapıyorsunuz. Hemen hemen her tarza uyum sağlayan bir sesiniz var. Size sesinizi sorsak nasıl yorumlarsınız?

Doğuştan gelen karakteristik bir ses rengim var. Üstüne ciddi anlamda ses eğitimleri aldım/alıyorum. Bu sebeple teknik açıdan uyum sağlamak zor olmuyor. Bunun dışında ; Müziğin evrensel bir dili var. Hangi müzik türü olursa olsun bu ortak dil sayesinde uyumlu ve güzel eserler ortaya koyabiliyoruz. Her türlü yeniliğe açığım. Mesela “İMERA” ile seslendirdiğimiz“GİBİ” isimli şarkımızda duyguyu daha iyi ortaya koyabilmekadına ses aralığımdaki farklı renkleri ve tonları kullanmak istedim.

 

Yaz aylarında bizi yeni bir single bekliyor mu?

Aslında ben yaz kış demeden üretmeyi seviyorum. Gelen olumlu geri dönüşler motivasyonumu ve azmimi artırıyor. Sevenlerim için sürprizlerim devam edecek.

Takipte kalmaya devam

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
Mutlu 5 gün önce
Güzel projeler yapıyorsunuz sizi çok seviyorum şarkılarınızda kendimi buluyorum başarılar dilerim.
Mustafa Ketenci 6 gün önce
Renkli bir kişiliğiniz var, Samimi müzik yapıyorsunuz. Tebrikler