Eğitim
Giriş Tarihi : 24-11-2021 18:04   Güncelleme : 24-11-2021 18:05

Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Sakarya’da zengin içerikli programlarla kutlandı. Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan program, Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti

Öğretmenler Günü kutlandı

Vali Çetin Oktay Kaldırım, “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinlikleri kapsamında ilk olarak Serdivan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "Öğretmenler Günü" konulu resim sergisini gezdi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın teşrifiyle gerçekleşen programda konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin hazırlamış olduğu gösteri, Sakarya Güzel sanatlar Lisesi öğrencilerinin Hazırladığı müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi sahnelendi.

Vali Kaldırım daha sonra il protokolü ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği ve Serdivan Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama programına katıldı, tüm öğretmenlerin ‘Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Vali Kaldırım program kapsamında emekli öğretmenler için düzenlenen ‘Hizmet Şeref Belgesi’ takdim törenine de katıldı, ayrıca 24 Kasım doğumlu öğretmenlerin doğum günlerini tebrik etti ve aday öğretmenlere başarılar diledi.

Program sonunda Vali Çetin Oktay Kaldırım, Öğretmenler Günü münasebetiyle 16 ilçeden başarılı öğretmeleri Öğretmenevinde yemek programında ağırladı, alanlarında temayüz eden öğretmenleri başarı belgesi ile ödüllendirdi