Fısıltı HABERLERİ
HV
18 MAYIS Çarşamba 21:46
Advert

Otizm hayatı yaşamaya engel değildir. Yeter ki FARKINDA olalım.

ŞEHİT ADİL ARSLAN ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU OTİZM FARKINDALIK GÜNÜNÜ KUTLADI

Eğitim
Giriş Tarihi : 01-04-2022 10:48   Güncelleme : 01-04-2022 10:51
Otizm hayatı yaşamaya engel değildir. Yeter ki FARKINDA olalım.

Tüm dünyada otizme dikkat çekmek için 2 Nisan otizm farkındalık günü olarak ilan edilmiştir. Otizmin neden olduğunu bilmesek de otizmin ne olduğunu biliyoruz.

Şehit Adil Arslan Özel Eğitim Uygulama Okulu olarak; otizmli çocuklarımızın kabulünü artırmak için fırsatlar sunmak ve devletimizin sağladığı “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesi ile çocuklarımıza destek olmak noktasına odaklanıyoruz. Öğrencilerimizin bugünkü yaşamını iyileştirmek yarına da çözüm üretmek için birlik olmaya ihtiyacımız var.

Otizm farkındalık günü etkinliğine, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcımız Fatih ÇELİKEL, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun BAKIRTAŞ, Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Türker Erol ÖZEN, okullarımızın kıymetli müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve ailelerimiz eşlik etti.

Akran farkındalığı oluşturmak adına “her lise bir etkinlik “ adı altında faaliyetler düzenlendi.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin katılımın ile fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri ve Şehit Adil Arslan Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin puzzle birleştirme etkinliği ile “Bizler bir yaşamı oluştururken o yaşama dahil olan tüm parçaların bütünüyüz.” Çalışması ile otizm farkındalık mesajı verdiler.

Şehit Adil Arslan Özel Eğitim Uygulama Okulu 10/A sınıfında bulunan öğrencimiz Mert EKŞİ piyano eşliğinde göstermiş olduğu performansla hem kalplerimize hem kulaklarımıza hitap etti. Öğrencimize eşlik eden Tekin Müzik grubu, sonrasında misafirlerimize mini bir konser vererek eğlenceli dakikalar geçirmelerini sağladı.

Belediye Başkan Yardımcımız Fatih ÇELİKEL, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun BAKIRTAŞ, Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Türker Erol ÖZEN öğrencilerle futbol karşılaşması yaparken diğer tarafta kermes yoğun ilgi gördü.

Tüm misafirlerimize, şefkat, güç ve umuda ilham veren katılımları için teşekkür ederiz.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR