Siyaset
Giriş Tarihi : 30-07-2021 11:07   Güncelleme : 30-07-2021 11:28

Saadet Partisinde Devir Teslim Töreni,

Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Abidin BİRİNCİ, 3 Yıl sürdürdüğü görevini Aytaç Çakıroğlu'na devretti.

Saadet Partisinde Devir Teslim Töreni,

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, İl Başkanlğı Binasında yapılan devir teslim töreni ile,   Adapazarı İlçe Başkanlığımıza 28 Temmuz 2021 tarihi itibarı ile Aytaç Çakıroğlu getirilmiştir.

 

Bugüne kadar İlçe Başkanlığımızı yapan Abidin Birinci beye yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, yeni İlçe Başkanımıza başarılar diliyorum ifadelerini kullandı.

Abidin Birinci , Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanlığı görevini 3 dönem yaparak bu görevi Aytaç Çakıroğlu kardeşimize devrettim. Aytaç kardeşime başarılar dilerim. Bu görev esnasında beni destekleyen Eşime, Oğluma, kızlarıma, damatlarıma teşekkür ediyorum. Allah onları razı olduğu ve sevdiği kullarından eylesin. Bu görev esnasında bana yardım eden İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize, Mahalle temsilcilerimize, Üyelerimize, İl Başkanı ve yönetim kuruluna, İlçe Başkanlarımıza, Hanım komisyonlarımıza, Gençlik kollarına, beni yanlız bırakmayan ve desteleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Diğer siyasi parti mensubu arkadaşlara, basınımıza, güvenlik güçlerimize, herzaman işyerlerine bizleri güler yüz ve tatlı dilleri ile karşılayan esnaflarımıza, Sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederim. Kahvelerde bizleri saygı ve nezaketle dinleyen Adapazarlı hemşerilerimize ve kahve sahiplerine teşekkür ederim dedi.

Abidin Birinci Biyografisi

Doğum YeriSakarya/ Türkiye

Doğum Tarihi1.1.1958

1958 Manastır Kınalı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Kurtuluş İlkokulu’nda,ortaöğrenimini Ozanlar Ortaokul’nda tamamladıktan sonra Adapazarı Ticaret Lisesisi’nde lise eğitimini bitirdi. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünde üniversite eğitimini tamamladı. Askerliğini Erzurum’da yaptı.

1982 yılında mali müşavirliğe başladı. 1994-1999 yılları arasında belediye meclis üyeliğinde bulundu. Refah Partisi,Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde İl kurucu üye ve il muhasipliği görevlerinde yer aldı. 2002 ve 2011 genel seçimlerimde Saadet Partisi milletvekili adayı olarak görev aldı. 2 dönem Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Halen Adapazarı’nda Mali Müşavir olarak çalışıyor.

Abidin Birinci, evli ve 4 çocuk sahibidir.