Fısıltı HABERLERİ
HV
18 MAYIS Çarşamba 22:11
Advert

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, SAKARYA'da

Şehir Hastanesi sağlık üssü olacak Sağlık yatırımlarını değerlendirmek için ilimize gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önümüzdeki yıl tamamlanacak olan 1000 yataklı Şehir Hastanesi’nin bölgenin sağlık üssü olacağını söyledi.

Siyaset
Giriş Tarihi : 14-04-2022 15:52   Güncelleme : 14-04-2022 18:45
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, SAKARYA'da

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Sakarya’ya geldi. Bakan Koca’nın ilk durağı Sakarya Valiliği oldu. Bakan Koca’yı Valilikte, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Vali Yardımcıları ve kamu kurum müdürleri tarafından karşılandı. Bakan Koca ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı. Koca, programa gelişinde kendisini çiçekle karşılayan çocuklarla fotoğraf çektirdi. İlk olarak Valiliği ziyaret eden Bakan Koca, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Valilik girişinde basın toplantısı yapan Bakan Koca şunları söyledi:

SALGIN GÜNLERİ GERİDE KALDI

Bugün Sakarya’da sağlık altyapılarının yerinde görmek ve sağlık çalışanları hemhal olmak için bulunuyoruz. Sakarya’da yaşayan vatandaşların sağlığı için daha iyi ne yapabiliriz değerlendireceğiz. Salgın günleri geride kaldı. Sakarya bizim için önemli bir merkez. Bu şehrin adına yaraşır hizmet vermekte kararlıyız.

İKİ TESİSİ HİZMETE AÇTIK

Ziyaretimizde sağlık yatırımlarının son durumunu değerlendirmeye ağırlık vereceğiz. Geçen ay iki yeni birinci sağlık tesisimizi hizmete açtık. 1776 yataklı hastanelerimiz dahil olmak üzere 9 yatırımın inşaatı devam ediyor. İhale, arsa ve proje aşamasında 4 yatırımımız daha mevcut. En önemli yatırımlarımızdan biri olan gözbebeğimiz Sakarya Şehir Hastanesi önümüzdeki yıl tamamlandığında 1000 yatağı ve 305 bin metrekare kapalı alanıyla tüm bölgenin sağlık üssü haline gelecek.

YATAK SAYISINI ARTTIRDIK

Sakarya’da toplam yatak sayısını 2002’den bu yana 960’dan 2254’e çıkardık. Yani 2.5 katına çıkardık. Sakarya’da 4130 yatakla sağlık hizmeti veriyor olacağız. 6 olan 112 Acil İstasyon sayısı 37’ye, ambulans sayısı 9’tan 65’e çıktı. Sakarya’da insan kaynağına da çok önem veriyoruz. 9076 kişilik sağlık ordumuzda vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Bu sayısı 2002’te 1948’di. Yarın vereceğimiz hizmetlerimizi bugünden planlamak istiyoruz.

FISILTI HABERLERİ Haber Müdürü Aslı KILIÇ O anları Takipçilerine CANLI YAYINDA İZLETTİ.

https://www.facebook.com/watch/live?ref=watch_permalink&v=675030600494993

 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR