Protokol Törenine Katılım Yüksekti

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Sakarya Hafızlık Proje Okulu Destekleme Derneği (SAHİPDER) Başkanı Musa Aygın katıldı. Protokolü imzalayan yetkililer, bu önemli projenin Sakarya'ya hayırlı olmasını diledi.

Vali Karadeniz: "Devletimiz Eğitim Konusunda Her Zaman Destek Olacak"

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, yaptığı konuşmada, devletin eğitim konusundaki desteklerinin her zaman devam edeceğini vurguladı. Vali Karadeniz, "Bu protokol ile Erenler ilçemizde inşa edilecek olan 16 derslikli okul binası, eğitimin kalitesini artıracak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için önemli bir eğitim yuvası olacaktır. Bu projede emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyorum" dedi.

İnşaat Süreci Kısa Sürede Başlayacak

Protokolün imzalanmasıyla birlikte, yeni okul binasının inşaat sürecinin kısa süre içinde başlaması ve en kısa zamanda tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulması hedefleniyor. İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, bu tür projelerin eğitim altyapısını güçlendirdiğini belirterek, "Bu tür iş birlikleri ile çocuklarımızın daha modern ve donanımlı okullarda eğitim almalarını sağlıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

FİLİZFİDANOĞLU: "Eğitime yapılan yatırımların geleceğe yapılan en değerli yatırımdır"

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ise, eğitime yapılan yatırımların geleceğe yapılan en değerli yatırımlar olduğunu ifade etti. Filizfidanoğlu, "Sakarya için böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz. İnşallah bu okul, başarılı bireyler yetiştirilmesine katkı sağlayacak" dedi.

MÜSİAD ve SAHİPDER'in Eğitime Katkıları

SAHİPDER Başkanı Musa Aygın da, dernek olarak eğitime verdikleri önemi vurgulayarak, "Bu protokol ile yeni bir eğitim kurumunun temellerini atıyoruz. Geleceğin hafızlarını yetiştirecek bu okulun hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Tören Hatıra Fotoğrafları ile Sona Erdi

Tören, protokol imzalarının ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi. Erenler ilçesinde inşa edilecek olan bu okul binasının, bölgenin eğitim ihtiyacına önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.