Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 31-03-2021 17:31   Güncelleme : 31-03-2021 17:37

Sakarya'da Kırmızı Çizgi Etkinliği Yapıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında 2 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen program çerçevesinde kamuoyuna tanıtıldığı ve uygulamaya konulduğu İçişleri Bakanlığımızca Valiliğimize bildirilmiştir. Adapazarı Gar Binası önünde, yayalar kırmızı çizgimizdir etkinli yapıldı..

Sakarya'da Kırmızı Çizgi Etkinliği Yapıldı.

2021 yılı süresince Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, tüm illerimizde eş zamanlı olarak 30 Mart 2021 Salı günü (Yarın) 12.00-15.00 saatleri arasında Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinlikler düzenlenmiştir.

Düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz ve Kızılay pandemi gönüllüleri katıldı.