Fısıltı HABERLERİ
HV
30 HAZİRAN Perşembe 02:13
Advert Advert

Sakarya'da Nehir Projesi Kapsamında Üniversite Adaylarına Son Prova Uygulaması Gerçekleştirilecek

Sakarya'da üniversite adayları için son prova sınavı 11 Haziran Cumartesi günü (yarın) yapılacak.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-06-2022 12:24   Güncelleme : 10-06-2022 12:26
Sakarya'da Nehir Projesi Kapsamında Üniversite Adaylarına Son Prova Uygulaması Gerçekleştirilecek

Sakarya Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Nehir Projesi kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi iş birliğinde 11 Haziran Cumartesi günü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) son provası yapılacak.

Öğrenciler, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan soruları yanıtlayacak. Öğrencilerin sınav heyecanını yenmeleri ve sınav tecrübesi kazanmaları için yapılacak son prova uygulamasında öğrenciler gerçek sınav heyecanı yaşayacaklar.

11 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’te başlayacak sınavda, ÖSYM’nin tüm kuralları uygulanacak ve saat 10.00’dan sonra sınav salonlarına girişler kapatılacak. Ayrıca sınav salonlarına cep telefonları ve ÖSYM tarafından yasaklanan eşyalarla girişlere de müsaade edilmeyecek.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, düzenlenecek sınavda bir sonraki hafta gerçekleştirilecek YKS'nin bire bir aynısının yapılacağını söyledi.

Savaşçı, sınavın Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü, Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi ve Hendek Ziya Gökalp Ortaokulunda toplam 15 bina ve 210 salonda yapılacağını ifade etti.

Sınav soru kitapçıklarının basımının Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını aktaran İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, sınavda ÖSYM kurallarının bire bir geçerli olacağını vurguladı. Sakarya Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen #NehirProjesi ile öğrencilere sınava hazırlık dönemi boyunca akademik başarıyı artırmanın yanı sıra rehberlik faaliyetlerinin de gerçekleştirildiğini ifade etti. Öğrencilere başarılar dileyerek sınavın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR