Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 13:43

Şehit Tanyel, vefatının 20. yılında dualarla anıldı

Muş'ta 2004 yılında askeri konvoyun kaza yapması sonucunda şehit olan Suat Tanyel, vefatının 20. yılında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2024 13:22
Şehit Tanyel, vefatının 20. yılında dualarla anıldı

Erenler Yeni Mahalle’deki evlerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif etkinliği düzenlendi. Tören, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Eğitim-Öğretim Bilim ve Hizmetleri Birlik Sendikası (Şehit Gazi Eğitim Birlik-Sen) Erenler Şube Başkanı ve şehidin ağabeyi Efe Fazlı Tanyel tarafından organize edildi.

Aileden Duygu Dolu Açıklamalar

Şehit Suat Tanyel’in ailesi, onun anısını yaşatmak için düzenledikleri bu etkinlikte duygu dolu anlar yaşadılar. Anne Ayşe Tanyel, Baba Mehmet Tanyel ve ağabey Efe Fazlı Tanyel, Suat’ı her geçen gün daha da özlediklerini ve hiçbir zaman unutamayacaklarını belirttiler. Aile üyeleri, Suat Tanyel’in hatırasını canlı tutmak ve onun ruhuna dualar göndermek için her yıl bu anma törenini gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Kur’an-ı Kerim'den Ayetler Okundu, İkramlar yapıldı

Anma töreni, Kur’an-ı Kerim'den ayetlerin okunmasıyla başladı. Ardından Mevlid-i Şerif okutuldu ve dualar edildi. Törene; Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç, Sakarya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nejdet Karaca, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şube Başkanı Gazi Mustafa Çolak, Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Musa Zor'da katıldı. Törene katılanlar, Suat Tanyel’in anısına saygı duruşunda bulunarak, ona olan sevgilerini ve özlemlerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri de törene katılarak Tanyel ailesinin acısını paylaştı ve onlara destek oldu.

"Suat’ı Unutmayacağız"

Efe Fazlı Tanyel, kardeşinin hatırasını yaşatmak için bu tür etkinliklerin önemine değinerek, "Kardeşimiz Suat’ın vefatı bizler için büyük bir kayıp. Ancak onun anısını yaşatmak ve ruhuna dualar göndermek bizlere teselli oluyor. Bu töreni her yıl düzenleyerek onu asla unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı gösteriyoruz" dedi.

Vefa Borcu

Anne Ayşe Tanyel ve baba Mehmet Tanyel de, oğullarının hatırasını yaşatmanın kendileri için büyük bir anlam taşıdığını belirterek, "Suat’ımızı her geçen gün daha da özlüyoruz. Onun anısını yaşatmak için bu töreni her yıl düzenlemek bizim için bir vefa borcu. Oğlumuzu asla unutmayacağız" şeklinde konuştu.

Tören, katılımcıların dualarıyla sona erdi. Şehit Suat Tanyel’in anısına düzenlenen bu etkinlik, onun hatırasını yaşatmak ve unutmamak adına önemli bir buluşma oldu. Aile ve yakınları, şehidin ruhuna dualar ederek töreni sonlandırdı.

Levent CANDANLevent CANDAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR