Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 25-03-2021 19:09   Güncelleme : 26-03-2021 10:37

Serbes Fısıltı HABERLERİ' ni Ziyaret Etti.

Bağımsız siyasetçi Ender Serbes şehirde gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında Fısıltı HABERLERİ'ni nezaket ziyaretinde bulundu.

Serbes Fısıltı HABERLERİ' ni Ziyaret Etti.

Serbes, Fısıltı HABERLERİ Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Birinci İle bir araya gelerek, geçmişten bu güne hasbial ettiler.

Sitemiz hakkında bilgiler alan Serbes, basın mensuplarının zor bir görev üstlendiğini ve konumlarının iletişim çağında artık çok daha farklı olduğunu kaydetti. Siyasetten hiçbir zaman kopmadığını belirten Serbes, siyasetin halka hizmet anlamında en önemli araçlardan biri olduğunu söyledi.

“DÜRÜST SİYASET”

Serbes şöyle konuştu: Ekibimle birlikte Sakarya’yı karış karış geziyoruz. Görüyoruz ki insanlar artık temiz ve dürüst siyasetin özlemini çekiyor. Siyasetin kirletilmesinden hiç kimseye fayda getirmeyeceğini artık görmek lazım. İnsanımızın ayağına kadar gidiyor, sorunları yerinde gözlemliyoruz. Halkın sorunlarını uzaktan çözmezsiniz. Çok şükür bunun bilinciyle hareket ediyoruz.  

ENDER SERBEST KİMDİR.

1977’de Sakarya’da doğdu.

İlkokulu Sakarya’da tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini İngiltere’nin East Sussex bölgesinde Buckswood Grange yatılı okulunda okudu.

İki yıllık Uluslararası Bakalorya (IB) kurunu yine İngiltere’nin Oxford şehrinde, St.Clare’s Koleji’nde tamamladı.

İngilizce Dil Bilimi (Filoloji) alanında Lisans ve İşletme Yüksek Lisans eğitimini Rusya Federasyonu, Kabartay-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi’nde bitirdi.

Serbes, siyasete Adalet ve Kalkınma Partisi ile başladı. 2011 Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sakarya milletvekili adayı gösterildi.

Eylül 2019’da bu parti ile yollarını ayıran Serbes, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi’ne katıldı.

Gelecek Parti Sakarya İl Başkanlığı görevinde bulundu. ve  toplu istifa etti.

Bağımsız siyasetçi olarak Sakarya ilinde hizmet etmeye devam etmiktiri.

Aile mesleği olan altın, pırlanta ve döviz ticaretiyle uğraşan Serbes evli ve 3 çocuk babası.