Fısıltı HABERLERİ
HV
30 HAZİRAN Perşembe 02:13
Advert Advert

SILVERLINE’IN “100 UMUT” PROJESİ 3. YILINDA, DARÜŞŞAFAKA’NIN YANINDA..

Silverline 2020 yılında başlattığı “100 Umut” projesi kapsamında her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Darüşşafakalı çocukların eğitimlerine destek olmaya devam ediyor. Darüşşafaka’nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla çocukların nitelikli eğitim alarak daha iyi bir gelecekleri olmasını hedefleyen Silverline, eğitim desteğini her yıl 23 Nisan’da yineleyerek binlerce çocuğa ulaşıyor.

Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 21-04-2022 14:02   Güncelleme : 21-04-2022 14:04
SILVERLINE’IN “100 UMUT” PROJESİ 3. YILINDA, DARÜŞŞAFAKA’NIN YANINDA..

Silverline, 2020 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 100. yılında “100. yılda 100 Umut” sloganıyla başlattığı eğitim desteğini geleneksel hale getirdi. Geçtiğimiz yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Covid 19 nedeni ile uzaktan eğitim alan 100 çocuğun eğitimine “Uzaktan Eğitim Kiti” ile destek olan marka “100 Umut” projesini sürdürülebilir hale getirdi. Bu yıl da, Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan ve babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocuklara kaliteli eğitim fırsatı sunan Darüşşafaka’ya bağışta bulunan marka, 100 çocuğun 1 aylık kitap ve kırtasiye masrafına destek olacak. İlk günden bugüne gerçekleştirdiği projelerle çocukların hayallerine eşlik eden marka; “eğitimde fırsat eşitliliği”ne dikkat çekerken, çocukların daha iyi bir geleceğe kavuşmalarına da destek oluyor.

Çocuklarımızın eğitimine destek olarak geleceğe ışık tutacağız

Aydınlık ve umut dolu bir gelecek için eğitimin vazgeçilmez olduğunu belirten Silverline Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin, “Ülkemizin geleceği için büyük önem taşıyan çocuklarımızın kaliteli eğitim görmesini sağlamak ve onların hayallerine ortak olmak için sürdürdüğümüz eğitime destek projelerimize bu yıl bir yenisini daha ekledik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışta bulunarak, 100 çocuğumuzun eğitimine destek olacağız. Böylesi değerli bir günde çocuklarımızın yüzünü gülümsetmek ve güzel bir geleceğe ulaşmalarına yardımcı olmak bizim için son derece kıymetli. “Eğitimde fırsat eşitliği” sağlamaya yönelik hayata geçirdiğimiz destek projelerimize önümüzdeki dönemlerde de devam ederek, maddi durumu yetersiz çocukların nitelikli eğitim alabilmesi için faaliyet gösteren kurumlara destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR