Fısıltı HABERLERİ
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 09:47
Advert

SVOLT, Almanya ve Çin’de kuracağı fabrikalarla sektörünün en büyüğü olacak

Akü imalatçısı SVOLT Çin’de yeni bir fabrika kuruyor ve böylece üretim hacmini belirgin biçimde yükseltiyor. 14,6 gigawatsaat (GWh) kapasiteli yeni üretim tesisi Nanjing kentinde kurulacak. Çinli üretici yeni üretim tesisinin kurulması için Nanjing'deki Lishui organize sanayi bölgesi ile anlaşmaya vardı. SVOLT, daha ilk yapım aşamasında 6,6 GWh kapasite üretebilecek olan fabrikaya 730 milyon avroluk yatırım yapacak. İkinci aşamada kapasite 8 GWh daha artırılacak.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-08-2021 09:30   Güncelleme : 13-08-2021 09:31
SVOLT, Almanya ve Çin’de kuracağı fabrikalarla sektörünün en büyüğü olacak

SVOLT, 2025 yılına değin, 200 GWh’lik dünya çapında olarak değerlendirilebilecek bir kapasiteye ulaşacak. Lishui’deki yeni proje, işte bu hedef doğrultusunda önemli bir adım olup ayrıca elektrikli araçların gittikçe artan akü hücre gereksinimlerinin karşılanmasına katkıda bulunacak. Ayrıca SVOLT, Lishui’de hibrid araçların kullandığı “poşet hücre” tipi akü hücrelerinin imalatında da yoğunlaşacağını bildirdi. Son yıllarda firma üretim kapasitesini, özellikle Çin’in üç büyük bölgesinde Yangtse Nehri Deltası’nda, ülkenin güneyinde ve ülkenin güneybatısında genişletmişti.
 
Çinli üreticiler bu arada Almanya’da da etkinlik göstererek Saafland’da iki fabrika oluşturmak istiyor. SVOLT Almanya’da kendisinin geliştirdiği “Nikel-mangan hücrelerini” (NMX) üretmek niyetinde. Bu türden hücreler, kobalt taşımadıkları için dayanıklı ve ucuz oluyor. Şirket, NMX-hücre seri üretimini Almanya’dan önce Çin’deki fabrikasında başlatmış ve bunu bir törenle kutlamıştı. SVOLT’un Almanya fabrikasının 2023 yılında üretime başlaması hedefleniyor.

SVOLT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hongxin Yang, şu anda sektörde belirleyici bir noktada bulunduklarını, yeni üretim kapasiteleri oluşturduklarını ve sevkiyatları hızlandırdıklarını söyledi. Hongxin’e göre. Lishui mevkiindeki tesis için yapılan anlaşma ile hem SVOLT'un üretim kapasitesi daha da büyüyecek hem de müşterilerin artan talebi karşılanmış olacak. Bunun da ötesinde enerji endüstrisinin gelişmesine ve o yörenin ekonomi ve toplumsal yaşamına getirilecek katkı da dikkate değer nitelikte.  
 

Çin Uluslararası Radyosu

AdminAdmin

YORUMLAR
googled76c09b3f2a10360.html