Fısıltı HABERLERİ
HV
30 HAZİRAN Perşembe 01:41
Advert Advert

Tuna Ereğli’de Söyleşideydi

Adapazarlı Deneme ve Portre Yazarı Fahri Tuna, davet edildiği Karadeniz Ereğli’deki bir lisede söyleşi ve imza günü gerçekleştirdi

Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 10-06-2022 10:14   Güncelleme : 10-06-2022 10:18
Tuna Ereğli’de Söyleşideydi

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürlüğünün davetlisi olarak Karadeniz Ereğli’de edebiyat söyleşisi gerçekleştiren Yazar / TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna, kitaplarını okuyan kırk liseli öğrenciyle bir araya geldi. Okul Müdürü Hüseyin Uysal ‘Fahri Tuna, bu sezon okulumuzda öğrencilerimizle buluşturduğumuz üçüncü yazar. Kendisi mühendis kökenli bir yazarımız. Biz de Fen ve Sosyal Bilimler Proje okuluyuz. Öğrencilerimizin çok yararlanabileceği biri. Kırmayıp beş saatlik yoldan geldiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Müdür Uysal’ın açılış konuşması sonrası, lisenin başarılı edebiyat öğretmeni Sinan Davulcu’nun söyleşiye hazırladığı okulun eli kalem tutan kırk öğrencisi, Yazar Tuna’ya nitelikli birçok soru sordular. Yaklaşık iki buçuk saat süren söyleşide Tuna, sabırla her soruya cevap verirken ‘Okuyorsanız varsınız, yoksa yoksunuz. Yazıyorsanız varsınız, yoksa yoksunuz. Yeteneklerinizi geliştirin. Sabırlı olun. Yapabileceğiniz ve zevk alacağınız meslekler seçin. Kariyer peşinde ömürlerinizi heba etmeyin. Şiirle, öyküyle, denemeyle, portreyle meşgul olun. Medeniyetimizin dili Türkçeyi yaşayın ve yaşatın’ sözleriyle alkış aldı.

Söyleşi sırasında Sakarya Akyazılı tüccar Hakkı Yıldırım’ın anlattığı ‘siz o gün bana yardım etmeseydiniz ben intihar etmiş olacaktım’ temalı başından geçen yaşanmış iyilik hikâyesi de öğrencilerin gözlerini yaşarttı.

Söyleşi bitiminde öğrenciler Tuna’ya kitaplarını imzalattılar. #FahriTUNA

 

 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR