Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 13-08-2021 10:01   Güncelleme : 13-08-2021 10:03

Yangın bölgesinde av yasağı ilan edildi

Burdur Bucak'taki orman yangını dahil tüm yangınların kontrol altına alındığını açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Antalya ve Muğla'da zarar gören devlet av yerlerinde 2021 ve 2022 yılı için av yasağı kararı alındığını duyurdu.

Yangın bölgesinde av yasağı ilan edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarına ilişkin yaptığı açıklamada, büyük yangınlardan dolayı tüm ülkenin teyakkuz halinde olduğunu ancak şimdi hayatın normal akışına geçmesi gerektiğini söyledi.
Bakan, Antalya ve Muğla’da zarar gören devlet avlakları bölgelerinin 2021 ve 2022 yılında av döneminde ava kapatılması kararını aldıklarını açıkladı.

Yeniköy Termik Santrali’nin ikinci ünitesi de devrede 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Fatih Dönmez ise, Yeniköy Termik Santrali‘nin ikinci ünitesinin de bugün saat 06.42 itibarıyla devreye alındığını belirtti.

Bakan Dönmez, santralin tam kapasite çalışmaya başladığını bildirdi. İçtaş Enerji ve Limak tarafından işletilen  Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin faaliyetleri  faaliyetleri, 1 Ocak 2020’de durdurulmuş fakat geçici faaliyet belgesiyle (GFB) çalışmalarına devam etmişti.

Yangında her ikisi de zarar gören santrallerden Kemerköy, geçen gün yeniden devreye alınmıştı.