Gündem
Giriş Tarihi : 06-01-2021 12:13   Güncelleme : 06-01-2021 12:42

Zabıta vatandaşın gönlünü kazanıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, asli görevi olan vatandaşın huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için özverili çalışmalarını 7 gün 24 saat sürdürüyor. Büyükşehir Zabıta bütün asli görevlerinin yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımı, yaralı hayvanlara müdahalesi ve diğer sosyal görevleri ile insanların gönlünü kazanıyor. Zabıta Daire Başkanlığı, 170 Zabıta personeli ile il genelinde gece gündüz görev yapıyor.

Zabıta vatandaşın gönlünü kazanıyor

YAŞLI VATANDAŞLARA HİZMET

Sakarya Büyük Sehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Cadde ve Sokaklarda, gezen yardıma muhtaç ihtiyac sahibi vatandaşların dertlerini dinleyip, onlara elinden gelen yardımları yapıyorlar.

Kameralara Yakalan Yaşlı annemiz Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Ekiplerinin Yardımseverliği üzerine Teşekkür etti.

YAŞLI VATANDAŞ HASTANEDEN EVE BIRAKILIYOR
Sakarya Büyükşehir Zabıta ekipleri gece gündüz demeden il genelindeki birçok noktada görev yapıyor. Ekipler hastane, otogar ve diğer birçok yerde düzenli olarak devriye görevinde bulunarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ediyor. Bu kapsamda hastaneye gidecek olan veya hastanedeki tedavi sonrası aracı bulunmayan, yaşlı hastalar zabıta araçlarıyla evlerine kadar bırakılıyor. Ekipler gerçekleştirdikleri devre görevlerinde karşılaştıkları kimsesiz vatandaşları Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Barınma Evlerine götürerek, hizmet almasını da sağlıyor.

YARALI HAYVANLAR BAKIMEVİNE GÖTÜRÜLÜYOR
İnsana yapılan hizmet ile birlikte tüm canlıların yaşam hakkı olduğu ilkesine dayanarak çalışmalarını sürdüren Sakarya Büyükşehir Zabıta ekipleri, yaralı hayvanlara da sahip çıkıyor. Zabıta ekipleri vatandaşların talebi ve devriye nöbetleri sırasında karşılaştıkları kedi, köpek, kuş ve diğer farklı türlerde yaralı hayvanları bulundukları yerden alarak, Cadde ve Sokaklarda, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ne götürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bakım evine götürülen yaralı hayvanlar, uzman veteriner hekimler tarafından tedavileri yapılıyor. Tedavisi yapılan hayvanlar doğaya salınıyor veya talep olursa sahiplendiriliyor.