Fısıltı HABERLERİ
HV
18 MAYIS Çarşamba 22:46
Advert

365 gün engeli haftasi

Aslıhan
Aslıhan
Giriş Tarihi : 12-05-2022 16:43

Sağlıklı bireyler için bir hafta  biz özel çocuk anneleri için  365 gün engeli haftası.


Bizim için hiç büyümeyen daima annelerine muhtaç özel çocuklarımız var.

Saglikli çocuk yetiştiren Anneler görüyorum yoruldum, bıktım, uğraşmıyorum diyişlerine  şahit olduğum Anneler yada aileler. En azından o ne istediğini söylüyor  hasta olduklarinda  nersi  agiriyosa onu söylüyor.ama özel bireylerde hasta oldumu sabahliyorsun, kendini ifade edemiyor neresi agirdigini söyleyemiyor, onu anlayana kadar agrasiflesiyor sinirleniyor  o sinirlenince Anne tek başına  çaresizce onun agirdigi yeri çözmeye çalışıyor.

Ona destek olmak için gecesini gündüzüne katıyor ama hiç bıktım yoruldum demiyor,  Çünkü buda Rabim,izin bizlere verdiği bir sınav diyoruz.

Son nefesimize kadar da bıkmadan usanmadan devam edeceğiz.

Özel çocuk Annelerinin  mücadelesi hiç bir şeye benzemez .

Helede baba tarafından tek başına bırakılmış Annelerin mücadelesi  çok daha fazla  çünkü o çocuğa hem Anne hem Baba olmak onu bu dünyada kimseye muhtaç etmeden mücadele etmek  Anneyi çok daha güçlü  savaşçı  yapıyor.

Baba diye ortalıklarda gezen figürlerin bir gün o terk edip yanliz başına bıraktıkları  çocukların ahlariyla suruneceklerini Rabim gösterecektir.

Bu hayata kimse bedel ödemeden bu dünyadan göçüp gitmeyecek.

Keyfini özel çocuğundan kopuk  babalar  Rabbimin adaleti er yada geç sizi bulacaktır.

O sildiğiniz beğenmediğiniz  özel çocukların haklarıyla boğulacaksınız.

Bu hafta engeli haftası sağlıklı insanlara göre bize göre her gün engeli günü çünkü biz onlarla ger gün yaşadığımız nefes aldığımız sağlıkları için dua ettiğimiz  Annelerine Rabbimden sağlık küvet istediğimiz  Annelerin ne kadar sağlıklı ve güçlü olursa çocuğuna daha verimli kimseye muhtaç etmeden yaşamlarını itham ederler.
Çok söylenecek söz  var ama herkesin sağlıklı çocuğu ona nasıl mutluluk veriyorsa benin özel çocuğundan bana  mutluluk veriyor ,,,
Kısa ve net 
365 gün engeli haftasi 

FISILTI HABERLERİ  ASLIK KILIÇ

 

YORUMLAR
Bülent Ertekin 5 gün önce
Aslıhan hanım gayretlerinizden dolayı tebrik taktir ve teşekkürlerini iletiyorum. Bende bir engelliyim. Üstelik 2017 den itibaren. Mail adresinizi veya numaranızı atarsanız konuşmak dertleşmek isterim Rabbim yar ve yardımcınız olsun