Fısıltı HABERLERİ
HV
18 MAYIS Çarşamba 22:00
Advert

ÖYLE DEĞİL Mİ KEÇİİİ (3)

Bülent ERTEKİN
Bülent ERTEKİN
Giriş Tarihi : 25-04-2022 18:36

Geçen günlerde ülkemizin sınırları içerisindeki operasyonlarda ve akabinde yurtdışına ihracatı yapılan ülkelerde gösterdiği başarıyı kıskanan, hazmedemeyen, gaz sıkışması, mide bulantısı yaptığı bazı yoldaşlar (!) dalga geçmişler bizde bunun üzerine,

"İHA'LAR, SİHA'LAR KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN"

diye bir makale yazmış idik.

Malum şahıs, gazeteci Levent Gültekin’in HALK TV ekranlarındaki ifadelerinde Bayraktar SİHA’ları hedefe koyup küçümseyerek,

“Bayraktar yapmışlar diye zannediyorlar ki ‘Süper Güç’ oluyoruz. Lan yaptığın bir helikopter bir de uçak. Uçak dediğin de küçük bir şey” İfadesi olmuş idi.

Oysa; atalarımız, dedelerimiz, büyüklerimiz derler ki: "Cevher yere düşmekle sakıt olmaz"  Yani Cevher yere düşse de değerinden hiçbir şey kaybetmez. Cevher gene kıymetlidir, cevher gene önemli ve pahalı bir madendir.

Memleketimin aslan gibi evlatları gecelerini gündüzleri ne katarak yaptıkları İHA'LAR ve SİHA'LAR Türkiye'nin güney sınırlarından Irak ve Suriye'deki operasyonlara kadar birçok alanda kendini ispatladı.

Bu bölgelerdeki başarısı ile ihracatı hız kazanan Türk SİHA'larını envanterine katan ülkelerden biri de yakın zamanda neredeyse bir ayı aşkın süredir Rus ordusuna direnen Ukrayna oldu.

Ukrayna'ya yapılan ihracatlardan sonra Dünya kamuoyunun yakından takip ettiği SİHA'lar Avrupa'da konuşulmaya devam ediyor.

Son olarak Almanya'nın önde gelen medya kuruluşlarından Frankfurter Allgemeine

'BOĞAZ'DAN GELEN İHA GÜCÜ'

başlıklı bir analiz yayımladı. Türk SİHA'larının savunma sanayide dünyadaki birçok ülkeyi geride bıraktığına dikkat çekilen haberde, Alman ordusunun teknolojiyi yakalamak için daha fazla para alacağı belirtildi.

Yani kıyasıya bir rekabetin başladığını ifade ediyor. Bu o lan lı, manlı konuşmalar ile küçük gördüğünüz Avrupa'nın ve dünyanın büyük devletlerinin bile gıpta ile baktığı İHA'LAR ve SİHA'LAR.

Ne yaparsanız yapın... Ne söylerseniz söyleyin... Ne yazar, ne çizerseniz çizin geminin yelkenleri rüzgarı aldı ve büyük bir hızla belirlenen rotasına istikamet üzere inşaallah ulaşacaktır.

Sizlere düşen de her zaman olduğu gibi havanda su dövmek. Boş ve malayani sözleriniz ile günü doldurmak zamanı geçirmek.

ÖYLE DEĞİL Mİ KEÇİİİİ

Selâm ve dua ile.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI EVLAT, BAŞTAN AŞAĞI ANADOLU TÜTÜYORSUN, ... GERÇEĞİ SÖYLEMEYE CESARETİ OLANLAR, BEDEL ÖDEMEYİ GÖZE ALMALIDIR.. ÖYLE DEĞİL Mİ KEÇİ!!!! (3) Selâm olsun, Allah deyince içi toparlanan Anadolu insanına. YOKSA SİZ HÂLÂ MUĞLA'DA, ZEYTİNLİKLER DE MİSİNİZ? TOPRAĞININ RUHUNU YAKALAMIŞ ANADOLU KADINI!.. ÖYLE DEĞİL Mİ KEÇİİİ!!! * (1) İHA'LAR VE SİHA'LAR KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN!! SAMİMİ BİR İHLAS... Selahattin Demirtaş, bir siyaset adamı, bir barış adamı değildir!!! MUHAMMED İKBAL’IN ÇANAKKALE RÜYASI VAY BE!!! HUHUUUUUU!! HELAL OLSUN! YERİ GELMİŞ İKEN. VEFA... TÜKÜRÜN!!! GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN? YETMEZ AMA DEVAM MI, DİYORSUNUZ? ÖLÜMDE VAR BEYLEER!!! YAZIK DEĞİL Mİ BU GÜZEL ÜLKEYE..!? SİZDEN GELENLER (2) ROTARYANLARA, "EĞİTİME TAM DESTEK" ADI ALTINDA FIRSAT VERMEYİN. HAYIR BELKİ ŞERRİN İÇİNDE SAKLIDIR ÇALGICI'NIN TÖVBESİ. PEKİİ NASIL? YA BİZİM TÖVBEMİZ. DOST KİMDİR BİLİRMİSİN? MÜNAKAŞA MI EDİYORSUNUZ? BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜN. KADEM'İN; MÜTEDEYYİN, GÜÇLÜ KADINLARI NEREDE ACABA? KOMŞU HAKKI VE BİZ YAŞLILARIMIZ VE SADIK DOSTLARIMIZ BU FOTOĞRAFA DİKKAT ETTİNİZ Mİ? VALİ SENSİN TEYZECİĞİM, BEN SENİN HİZMETÇİNİM, HADDİNİ BİL, SINIFTAN ÇIK, DIŞARIYA BEKLE VERDİĞİN ZAMAN, ALDIĞIN ZAMANKİNDEN DAHA MUTLU OLURSUN. TEŞEKKÜRLER ELFİDA! BİZİM KARGA (!) SAYIN C.BAŞKANIM KÜLTÜR ADI ALTINDAKİ SİNSİ PLANA LÜTFEN DUR DEYİN! KÜLTÜR MÜDÜRLÜKLERİNE FORMAT ATMAK