Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 07:58

8.Genç Ticaret Elçileri Projesi başladı

MÜSİAD Sakarya'nın koordinatörlüğünde, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Genç Ticaret Elçileri Projesi resmen başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 12:55
8.Genç Ticaret Elçileri Projesi başladı

Üç Günlük Dış Ticaret Eğitimi

Proje kapsamında, üniversitelerimizde öğrenim gören uluslararası öğrencilere Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sinan Esen tarafından üç günlük dış ticaret eğitimi verildi. Bu eğitim, öğrencilerin dış ticaret alanında bilgi ve becerilerini artırmayı hedefliyor.

Öğrenci-İşletme Eşleştirmeleri

Eğitim sonunda, uluslararası öğrencilerimiz Sakarya MÜSİAD üyesi işletmeler ile eşleştirildi. Bu eşleştirme ile öğrenciler, Temmuz ayı boyunca işletmelerde üretilen ve dış ticarete konu olabilecek malları kendi ülkelerine pazarlamaya çalışacaklar.

Yurtdışında Tedarik Araştırmaları

Öğrenciler, aynı zamanda yurtdışında tedarik edilen ürünlere yönelik araştırmalar yapacaklar. Bu araştırmalar, öğrencilerin küresel ticaret ağı ve tedarik zinciri hakkında pratik bilgiler edinmelerine yardımcı olacak.

Rapor Sunumu ve Ödüllendirme

Araştırma sonunda, her öğrenci yapmış oldukları çalışmalara yönelik bir rapor hazırlayarak proje koordinatörlüğüne teslim edecek. Akademisyenler tarafından değerlendirilecek olan raporlar neticesinde dereceye giren öğrencilere MÜSİAD tarafından para ödülü verilecek.

MÜSİAD Sakarya olarak, genç ticaret elçilerimizin başarılı çalışmaları ve projeye olan katkıları ile gurur duyuyoruz. Bu proje ile uluslararası öğrencilere sağlanan destek ve fırsatlar, hem öğrencilerin hem de işletmelerimizin gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır.

Levent CANDANLevent CANDAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR