Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 14:04

Kurbanda Yetimlere sevindirin

YÖÇEYDER; Kurban Komisyonu çalışmalarına hız verdi. Kısa adı YÖÇEYDER olan Yetim Öksüz Çocukları Egitim ve Yardımlaşma Derneği Kurban Komisyonu, Kurban Bayramı öncesinde yaptığı toplantı ile çalışmalarına hız verdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2024 11:05
Kurbanda Yetimlere sevindirin

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası başlatan YÖÇEYDER, şehrimizdeki yetim ve öksüz çocuklar ile ailelerine ulaştırılacak olan kurbanlar için destek bekliyor.

Vekalet Yoluyla Kurban Kesimi

Yapılan değerlendirme toplantısının ardından YÖÇEYDER Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Şen, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vekalet yoluyla kurban ibadetini yerine getirmek isteyen hayırsever vatandaşlara çağrıda bulundu. Şen, "Hayırsever vatandaşlarımız 11.500 TL karşılığında derneğimize bağışta bulunabilirler. Kurulduğu günden bugüne her Kurban Bayramı'nda vekalet yoluyla kurbanlarımızı kesiyoruz. Yöceyder, kuruluşundan bu yana yaptığı her Kurban organizasyonunu başarıyla tamamlamıştır. Gönül rahatlığı ile destek olabileceğiniz derneğimiz, kesilen kurban etlerinin bir bölümünü bayramın hemen sonrasında dağıtmaktadır. Diğer bir bölümünü ise kıyma ve sucuk yaptırarak yıl içerisinde ailelere dağıtmaktayız," dedi.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılacak?

Vekalet kurban hisse bedelinin 11.500 TL olduğunu belirten Dernek Başkanı Abdulkadir Şen, "Derneğimizin Türkiye Finans Katılım Bankası TR 37 0020 6001 0999 0664 8700 06 hesabına bağış yaparak katılabilirsiniz. Vatandaşlarımız derneğimize gelerek makbuz karşılığında bağışlarını yapıp vekaletlerini verebilirler. Ayrıca bayramın ikinci gününden itibaren açık olacak dernek binasına et bağışı da kabul edilecektir," dedi.

YÖÇEYDER’in Misyonu

YÖÇEYDER kurulduğu günden bu yana her Kurban Bayramı'nda vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonları düzenleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaçlıyor. Dernek, topladığı bağışlarla kesilen kurban etlerinin dağıtımını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. YÖÇEYDER’in bu misyonuna katkıda bulunmak isteyen hayırseverler, derneğin belirttiği hesap numarasına bağış yaparak ya da dernek binasına gelerek destek olabilirler. YÖÇEYDER'in bu yılki kurban kampanyasına katkıda bulunarak, siz de yetim ve öksüz çocuklar ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürebilirsiniz.

Levent CANDANLevent CANDAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR