Fısıltı HABERLERİ
HV
30 HAZİRAN Perşembe 01:00
Advert Advert

S.P. ADAPAZARI İLÇE BAŞKANI ÇAKIROĞLU ‘NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI.

Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Aytaç ÇAKIROĞLU, Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2022 17:28   Güncelleme : 13-05-2022 19:10
S.P. ADAPAZARI İLÇE BAŞKANI ÇAKIROĞLU ‘NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI.

İlçe Başkanı ÇAKIROĞLU; 10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, bir insanın engelli olmasının, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olması için hiç bir engel teşkil etmediğini, sıkıntı ve zorlukların elbette olabileceği ve ancak her şeye rağmen yaşama sevincinin de hiçbir şekilde kaybedilmemesi gerektiğini ifade etti.

 

Çakıroğlu; " Engelli vatandaşlarımızın toplum ile kaynaştırılması ve toplumumuzun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi çok önemlidir. Sosyal devlet anlayışı bunu gerektirir. ve bunun yerine getirilmesi de sosyal devletin asli görevidir" dedi.

 

Çakıroğlu; Asıl önemli olan engelli kardeşlerimizin eğitim imkânlarının hazırlanması suretiyle kendi toplumlarıyla kaynaştırılması ve istihdam şartları oluşturularak ekonomiye etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması gerektiğini belirtti. Engellilerin sorunlarının azalmadığını, aksine artarak devam ettiğini, Engellilerin istihdamındaki beklentilerin, ki bunlar %3 oranındaki kotanın artırılmaması, boş olan kontenjanların doldurulmaması, engelli öğretmen adaylarının atanmaması, ulaşım ve erişim ile ilgili problemlerin çözümlenmemesi, ortez ve protez kullanan engellilerin mağduriyetlerinin giderilmemesi, sık sık değiştirilen rapor yönetmeliklerinden kaynaklanan problemlerin bir çözüme kavuşturulamaması, görme engellilerin imzaları için iki şahit istenmesi ve Noterler Birliği ile bu problemin çözülememesi, engelli sivil toplum kuruluşlarının, bu camiaların üzerinde durduğu ve çözüm beklediği birçok konudan birkaçıdır”

 

Saadet Partisi, bu bilinçte ve şuurda olduğunu her dönem ispatlamıştır. Bundan sonra da fırsat verildiğinde bu şuurla ve bu anlayışla engelli camiasının yanında olduğunu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Abdullah BİRİNCİAbdullah BİRİNCİ

YORUMLAR
MKG 2 ay önce