Fısıltı HABERLERİ
HV
29 KASIM Çarşamba 12:17

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı; Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi

Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı" Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Programa Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe millî eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-09-2022 16:44
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı;  Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan programda Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Mustafa Ensar Kahraman tarafından  Kur'an-ı Kerim okundu.

Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Eşref Başer'in açılış konuşmasını yaptığı program, Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni ve 15 Temmuz Gazisi İlyas Dirin’nin anılarını paylaşmasıyla devam etti. 7'den 70'e tek yürek olunma durumunun öğrenciler tarafından  resmedildiği 15 Temmuz Oratoryosu ile duygulu anların yaşandığı anma etkinliğine okul-kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Millet iradesinin önünde hiçbir engelin duramayacağı mesajının bir kere daha ispatlandığı “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı”nda, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, "15 Temmuz gecesi mücadele sırasında kimi zaman duygulandık, kimi zaman sinirlendik, kimi zaman da  kalbimizin sıkıştığı anlar yaşadık. Anne ve babama köprüye gidiyorum dediğim zaman, “Git oğlum, gitmezsen hakkımız sana helal olmaz!” dediler. Rabbim hepimize vatanımız için seve seve can vermeyi nasip etsin” şeklinde konuştu. Savaşçı, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkan şehitlerimizi saygı ve rahmetle andığını ifade ederek programın hazırlanmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR