Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 08:37

2024 Yılı Temmuz Evde bakım aylığı 7608 liradan 9077,1 liraya yükseldi.

Evde bakım maaşı Temmuz zammı belli oldu. Memur maaşlarına gelen zamla birlikte bazı maaş ve ücretlerde değişiklik yaşandı. Kamu çalışanlarının maaşları, 6 aylık enflasyon farkının belli olmasıyla rakamlar güncellendi. Memur maaş zammı ile evde bakım aylıklarında da artış yaşandı. TÜİK enflasyon verileri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Haziran ayı enflasyon rakamları ile memur zammında oran netleşti. Kritik enflasyon verileri başta memur ve emekli aylıkları olmak üzere farklı kalemlerde de artış oluşturdu. Evde bakım desteğinden faydalanan hak sahipleri, sonraki ay yeni ve zamlı evde bakım maaşını alabilecek. Engelli aylığı, 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı tavanı, bedelli askerlik ücreti, evde bakım yardımı da oranları da etkilenecek ve tutarlar güncellenecek.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-07-2024 12:36   Güncelleme : 03-07-2024 12:49
2024 Yılı Temmuz  Evde bakım aylığı 7608 liradan 9077,1 liraya yükseldi.

YENİ EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Memur maaşlarına gelen zamla birlikte bazı maaş ve ücretlerde değişiklik yaşandı. Evde bakım yardımı da bu değişikliklerden etkilendi. Son açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte memur ve memur emeklilerine yüzde 19.31 zam yapıldı.

Memur maaşlarına gelecek zamla birlikte evde bakım yardımına da memur maaş zammı oranında artış yapılacak. Mevcut durumda evde bakım yardımı aylığı 7608,77 lira olarak ödeniyor.

Memur maaşı zammı oranı doğrultusunda Evde bakım yardımı 7608 liradan 9077,1 liraya yükseldi.

 

EVDE BAKIM PARASI ALMA ŞARTLARI

Evde bakım maaşı almak için aranan bazı şartlar bulunuyor. Öncelikle bakıma muhtaç kişinin tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu isteniyor. Bunun yanı sıra bakıma muhtaç kişinin bakımını sağlayan ailenin hane içindeki kişi başına düşen gelirinin Asgari ücretin üçte birinden az olması da aranan diğer bir şart.

 

 

 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR