Fısıltı HABERLERİ
HV
06 ARALIK Salı 09:10

Ahmet Akkoç Ortaokulunda, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı..

24 Kasım Öğretmenler Günü" Sakarya İlimiz Adapazarı İlçemizde bulunan , Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Ahmet Akkoç Ortaokulunda düzenlenen çeşitli ekinliklerle kutlandı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2022 13:41   Güncelleme : 24-11-2022 18:15
Ahmet Akkoç Ortaokulunda, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı..

Ahmet Akkoc Ortaokulu Okul Müdürü İlyas KAHYA, Okul aile Birliğimiz Okul aile Birliği başkanı Şükran Karslı ve Sema Filiz Arslan okulumuz öğretmenlerine hediye verdi.

Başkan Karslı, 

"Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü... Sevgiyle evlatlarımızı yarınlara taşıyan, doğru ve yanlışı öğreterek akıl ve vicdanlarımızı aydınlatan, emek vererek bilimle yol almamızı sağlayan toplumumuzun vazgeçilmez değerleri öğretmenlerimizin günü. Bugün mesleğimizin gurur ve onurunu bir kez daha yakından hissettiğimiz bir gün. Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü... Kutlu Olsun

Ülkemizin her bir karışında yılmadan usanmadan gecesini gündüzüne katarak çalışan, emek veren, değer üreten geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize armağan edilen bugünü kutlamak üzere ve şerefli mesleğini icra ederken hain saldırılara maruz kalarak şehit düşmüş ve dünyadan ahirete göçmüş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.

Öğretmenlik, bedeli maddi hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek ulvi bir çabadır. Beşerlikten insanlaşmaya ulaşma serüveninde rehber olan öğretmen, bu nedenle ulvi bir görev üstlenmektedir. Öğretmenlik, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayan kişidir. Nurettin Topçu'nun ifadesiyle: "İnsanoğlunu beşikten alarak mezara kadar götürüp teslim eden, dünyanın en büyük mesuliyetine sahip insandır. Kaderimizin hakikatinin işleyicisi, karakterimizin yapıcısı, kalbimizin çevrildiği her yönde kurucusu odur. Muallimlik para değil ruh işidir. Muallim sadece bir memur değildir, belki genç ruhları kendisine mahsus manada bir örs üstünde döverek işleyen usta bir demircidir. O, ruhumuzdaki kat kat fetihlerin kahramanı ve şerefli sahibi olduğu halde, bu hayatı yaşamayı değil, ona hizmeti tercih etmiş fedakâr varlıktır."

Öğretmen, her çocuğun ruhuna dokunurken aynı zamanda geleceği ördüğünü de bilir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyet'in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır." sözünden ilham alarak nakkaş inceliği ile davranır geleceğine. Her bir çocukta onun geleceğe dair umutlarını diri tutmanın azmini ve yarınların daha güzel olacağına dair inancı görür. Öğretmenlerimizin, kalbine dokunacakları her çocuğumuz, onlardan alacakları ilham sayesinde merhametle, adaletle, insan sevgisiyle donatılmış olarak yalnız bizim milletimizin değil, dünyadaki birçok milletin de umudu olarak yetişecektir. 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR